Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Błyszczyk dla uczuleniowca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-14, 11:42   #3
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez linka_12 Pokaż wiadomość
Tzn. uczulenie pojawia się po błyszczykach kolorowych? Jeżeli tak to chciałabym zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego, jak "uczulenie na błyszczyki". Jeżeli to naprawdę alergia to na twoim miejscu znalazłabym składy każdego błyszczyku, po którym masz alergię i powypisywała sobie skladniki, które się w każdym powtarzają, a potem szukała błyszczyków bez tych składników. Wiem, że dużo pracy, ale przynajmniej zawęzisz grupę tego, co może cię w nich uczulać. Jakieś hipoalergiczne błyszczyki zapewne też istnieją, ale nikt niestety ci nie zapewni, że po nich na 100% nie dostaniesz wysypki.

I na koniec - jesteś pewna, że ta reakcja pojawia się po zastosowaniu blyszczyków, a nie samam z siebie, z jakiegoś innego powodu? Próbowałaś odstawiać błyszczyki na jakieś czas (tydzień, dwa), żeby zobaczyć czy na pewno one są źródłem?

Niech będzie, nie uczulenie na błyszczyki, tylko na substancję w składzie.

Ogólnie jestem uczuleniowcem, duzo rzeczy z jadłospisu musiałam wykreślić, więc tak czy tak alergie pokarmową wykluczam. Zawsze pojawiała się ona w innych miejscach i w inny sposób.

Odtsawiłam błyszczyki na pewien czas, używałam tylko pomadek neutralnych i faktycznie przeszło. Po ponownym użyciu mazidełka, po 2-3 dniach spowrotem było to samo.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując