Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kasia młoda duchem, a starsza metryką prowadzi mini-bloga!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-07, 08:41   #11
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Kasia młoda duchem, a starsza metryką prowadzi mini-bloga!

Dzisiaj trochę inaczej....


Świadome piękno powinno wynikać również z wnętrza i o tym chcę dzisiaj napisać. Przewrotnie jednak nie będę pisać o pięknej duszy i umyśle, a o pożywieniu.



Niewiele z nas uświadamia sobie, że świadoma pielęgnacja to nie tylko dbanie o higienę, oczyszczanie, tonizowanie i kremowanie. To także zadbanie o to aby cały organizm był zdrowy od środka.

Posługując się przykładem- Jeśli mamy stare, niesprawne auto i polakierujemy mu na nowo karoserię to nie stanie się nagle autem sprawnym i dobrym.

Dlatego nawet najlepszy kosmetyk nic nie zdziała jeśli będziemy zaniedbywali ogólne zdrowie.
Jednak jeśli połączymy świadome odżywianie i świadomą pielęgnację to osiągniemy zdumiewający efekt.

Wcale nie chodzi mi o to aby teraz myśleć godzinami o każdym posiłku żeby był idealnie zbilansowany, zdrowy i nieprzetworzony. Chodzi o to aby włączyć do diety zdrowe produkty które lubimy i aby jedzenie ich stało się dla nas rutynowe.

Ja bardzo często jem:


-kaszę jaglaną- idealna na chłodne dni, posiada dużo krzemu który pozytywnie wpływa na skórę; pasuje do podania na słodko i wytrawnie.
-siemię lniane- zawierają dużo kwasów omega 3 i błonnika, bardzo zdrowe; idealne do posypania jogurtu czy owsianki
-orzechy i pestki- bogactwo mikroelementów i zdrowych tłuszczów; idealne do owsianki albo jako przekąska
-produkty pełnoziarniste- zamiast oczyszczonych- naprawdę łatwo się przestawić na brązowy ryż i makaron pełnoziarnisty. Mają więcej smaku i mnóstwo błonnika
-owsianka- królowa śniadania, pysznie smakuje z sezonowymi owocami, miodem i bakaliami. Jem zamiennie z kaszą jaganą
-herbatki ziołowe- Uwielbiam! Każda ma inny smak i właściwości, pijąc je czuję że organizm jest mi wdzięczny. Całkowicie się odzwyczaiłam dzięki nim od picia zwykłej herbaty. Dodam, że w przypadku herbatek efekty są naprawdę bardzo widoczne, ale tylko przy regularnym piciu. Od pokrzywy całkowicie przestały mi wypadać włosy i rosną jak szalone!


Taka suma drobnych kroków dbania o siebie od zewnątrz i od wewnątrz daje wielki efekt Świadomego Piękna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg her.jpg (165,3 KB, 7 załadowań)
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód


Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2014-11-07 o 08:44
thefit jest offline Zgłoś do moderatora