Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby Japonek na piękną cerę.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-03, 09:49   #3075
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Tak,tez mysle,ze to kwestia klimatu.Ale ja mam mega tlusta cere i mi wlasnie takie plynne,lekkie kosmetyki wybitnie pasuja.
Na poprzedniej stronce byl poruszony temat wegla,charcoal w kosmetyce.
On dziala antybakteryjnie,przyciaga wszystkie zanieczyszczenia w skorze.
Ja mam maseczke Origins,wlasnie z weglem i sie przekonalam na wlasnej skorze jak wegiel oczyszcza.Skora po jej uzyciu jest gladziutka,oczyszczona.Ba rdzo szybko znikaja plamki,rozjasnia przebarwienia,u mnie lepiej niz np skinoren.Niestety przestalam ja uzywac bo zawsze na drugi dzien po jej uzyciu zaczely mi wyskakiwac wielkie pryszczePodejrzewam,ze na tym wlasnie dziala efekt wyciagania zanieczyszczen.
Niezwykłe własności węgla aktywnego wynikają z jego zdolności adsorpcji (przyciągania i zatrzymywania na powierzchni) wielu substancji. Węgiel aktywny jest uznawany za najsilniejszy adsorbent występujący w stanie naturalnym. Zdolności adsorpcyjne węgla znacznie zwiększa proces aktywacji, który nadaje mu porowatą strukturę. W efekcie 1 g węgla aktywowanego może mieć powierzchnię przyciągania rzędu 2 tys. m2 (więcej niż powierzchnia 4 boisk do koszykówki ! ) .

Fizyczny i chemiczny mechanizm adsorpcji węgla nie jest dotąd dokładnie poznany, ale wiadomo, że wychwytuje (adsorbuje) :
- toksyczne gazy,
- bakterie, wirusy i wydzielane przez nie toksyny,
- substancje rakotwórcze, drażniące i alergogenne (wywołujące uczulenia),
W sumie, około 90% ogólnej ilości związków organicznych jest wychwytywana, a jedynie 10% można uznać za słabo adsorbowane przez węgiel aktywny, dzięki czemu ma on działanie detoksykujące, a nade wszystko działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu jego niezwykłych własności pochodzą z czasów Hipokratesa. Już w IV w pne, Hipokrates i jego uczniowie zalecali zasypywanie ran węglem drzewnym w celu usunięcia przykrego zapachu. Węgiel drzewny był oficjalnie stosowanym lekarstwem w USA (zaklasyfikowany jako bezpieczny i efektywny lek na ostre zatrucia). Został skreślony z Farmakopei US około 1950 roku. Przyczyną skreślenia nie była jego nieskuteczność, ale przekierowanie amerykańskiej medycyny w stronę przemysłu farmaceutycznego.

W odróżnieniu od syntetycznych preparatów farmakologicznych :
- węgiel aktywny jest całkowicie bezpieczny dla skóry – nie występuje ryzyko jego przedawkowania,
- węgiel nie ulega przeterminowaniu,
- działa natychmiast,
- jest znacznie tańszy i łatwo dostępny
Węgiel aktywny jest pozyskiwany z roślinnych materiałów organicznych lub z kości. Węgiel drzewny zawiera około 90% chemicznego węgla, natomiast węgiel kostny zawiera go około 11%.
Węgiel aktywny może być wykorzystany jako środek :

1.oczyszczający - w przypadku infekcji ogranicza rozwój bakterii i wchłania wydzielane toksyny przez co przyczynia się do szybkiego gojenia ran.
2.usuwający przykre zapachy - działa jak dezodorant w różnego rodzaju schorzeniach objawiających się nieprzyjemnym zapachem.
Podczas kontaktu ze skórą, cząsteczki węgla są w stanie przyciągać zanieczyszczenia nie tylko z powierzchni, ale nawet z głębszych warstw skóry. Otwierają pory i oczyszczają je, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Płukanie ust zawiesiną węgla aktywnego ogranicza nieprzyjemny zapach oddechu (w 90% powstaje on w jamie ustnej). Błona śluzowa pod wpływem węgla nie zanieczyszcza się, a przeciwnie oczyszcza o wiele szybciej.

na podstawie :

•Leczenie węglem drzewnym – Agatha Thrash, Calvin Thrash - Fundacja Źródła Życia
http://www.malawi.pl/artykuly/wegiel.htm
Nasze uwagi :

•Węgiel aktywny wykorzystujemy w mydle węglowym (wyrabiane w dwóch odmianach – Mydło Węglowe i Węglowa Oliwka).
•Węgiel aktywny w mydle zachowuje swoje własności, a jak stwierdzono środowisko wodne (tak jak ma to miejsce podczas mycia) dodatkowo wzmacnia działanie adsorpcyjne.
•Działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, oczyszczające sprawia, że jest to doskonałe mydło do oczyszczania skóry trądzikowej, podrażnionej, pogryzionej przez owady.
•Od kiedy stosujemy mydło węglowe do mycia twarzy nie mamy problemów z opryszczką (to może potwierdzać działanie przeciw-wirusowe).
•Systematyczne stosowanie mydeł z węglem aktywnym rozjaśnia skórę, co może być problemem dla niektórych osób (lubiących opaleniznę), ale równocześnie usuwa przebarwienia pigmentacyjne np. z dłoni.
•Działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne powoduje, że mydła węglowe doskonale nadają się do higieny intymnej, zwłaszcza Węglowa Oliwka - mydło wyjątkowo delikatne.
(ze strony mydlarnia tuli)
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując