Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-15, 18:52   #301
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

DERMOKLAR ph 5,5

(producent Blau Farma)
Emulsja do mycia ciała

Skład:

-Aqua
-sodium Laureth Sulfate
-PEG-80 Glyceryl Tallowate
-Disodium Laureth Sulfosuccinate
-Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Glycerin
-Cocoamide DEA
-PEG-75 Lanolin
-PEG-150 Distarate
-Sodium Chloride
-Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate
-Cocoamidopropylamine Oxide
-Citric Acid

plus napis pod tym wszystkim : "...zawiera substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym i przeciwłojotokowym, łagodne środki powierzchniowo czynne, oraz substancje uszlachetniające."


Teraz powiem o co mi chodzi z tą emulsja : otóż jakieś 2,5 roku temu "zerwałam" znajomosć z moją dermatolog która była "świetnym" specjalista (np przez 3 miesiace żarłam po 9 dziennie tabletek tetracykliny a potem miało mi przejść i powiedziała,ze nie musze się zgłaszac do kontroli bo to bedzie koniec leczenia i wiecej zrobić sie nie da... )..wiec od czasu gdy zerwałam z nia kontakty wciąż myłam twarz ta właśnie emulsja polecona mi przez tamta beznadziejna doktorkę...teraz trafiłam na swietnego dermatologa (tak mi się wydaje) on powiedział,zeby preparat do mycia twarzy urzywać narazie taki jak do tej pory i rozpoczął powolne leczenie...a ja zapomniałam zapytac, czy to co stosuje sie nadaje (byłam z zupełnie inna sprawa i tak mnie zaskoczył trochę z tymi lekami na tradzik)

...sprawdzcie dziewczyny skład tego dziwnego specyfiku, bo mimo ,ze uzywam go juz dłuzszy czas-mam wrazenie ,ze mi nie służy

..jesli chodzi o moja skórę, to jest typowo mieszana-czyli tłuste "T"
jednak po myciu jakimkolwiek kosmetykiem jest tak strasznie sycha i sciagnieta, ze aż okropnie mnie swędzi wiec musze stosowac całkiem sporo kremu, co na ten przetłuszczajacy się nos, brodę i czolo nieszczególnie bym chciała

...poradzcie-czy ten kosmetyk jest dla mnie dobry, bo ja mam jakies niejasne poczucie,ze niekoniecznie
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora