Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytania i porady fryzjerskie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-17, 16:51   #2509
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez BeataBeatka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mi też pomożecie �� mam naturalny kolor blond na ok poziomie 7, który w lecie rozjaśnia się do 8. Dwa lata temu rozjasnilam je sprayem Joanny i pojawiły się rude refleksy. Najpierw zakrylam je farbą color&soin 9N, potem biokapem 9.0. Rozjasnily się znacznie, ale rude refleksy nie zniknęły. Potem kombinowalam z olią 9.1 i 10.21 ale nic to nie dało. Byłam nawet u fryzjera, zafarbowane miałam farba Majirel 9.1 (albo 9.11 jeśli taki odcień istnieje - nie pamiętam). Następnie zdecydowałam się na użycie mieszanki farb Joanny srebrny pył + szlachetna perła, ale oczywiście kolor na długości bez zmian (odrost za to zrobił się rudawy, a poprzednie farby rozjasnialy go do blondu). Robiłam raz tonowanie farbą Joanny Gołębi Popiel. Wyszło szaro i ciemno, utrzymało się 3 dni. Mam nierownomierny kolor - z przodu jasniejsze niż z tyłu i lekko zimniejsze. Co mam zrobić, żeby je wyrównać? Moje włosy tak jakby nie przyjmują farby. Niekoniecznie chciałabym przyciemniac, bo wyglądam w naturalnych zbyt... Pospolicie �� rozjasnianie też niechętnie, bo mam bardzo cienkie i wrażliwe włosy, które dopiero niedawno urosły więcej niż przez całe życie �� i są trochę dłuższe niż do ramion. �� pomocy!! ��
Spróbuj wcześniej je zapigmentować. Tzn. nałożyć farbę bez oxydantu (lub oxy max 1,5%, rozcieńcz niedużo swoją farbę, ma być po prostu wygodnie nakładać) na ok. 15-20 minut, nie spłukiwać jej i bezpośrednio na to położyć farbę z oxydantem 3 lub 6%, nie więcej!
Myślę, że do pigmentacji w Twoim przypadku nada się natura - 9.0
A docelowa farba 9.1 lub 9.11
Pamiętaj - do pigmentacji bez oxydantu lub max 1,5% (mieszasz z wodą lub wodą i rozcieńczonym oxy)
Później 9.1 z oxy 3% najlepiej, skoro nie chcesz dalej rozjaśniać, a masz na takim poziomie już włosy.
Najlepiej żeby farby były tej samej firmy. I lepiej profesjonalne, są chyba mocniej napigmentowane.

Ale to aż dziwne, że po tylu farbowaniach dalej Ci się tak wypłukuje farba.

Edit.
Jeśli masz odrost, to oxy 3% na niego nie wystarczy i trzeba wyższe.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-02-17 o 16:53
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując