Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - choroba/zespół Raynauda
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-16, 09:35   #5
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ja od kilku lat już choruję, jest to choroba lub zespół Raynauda, zależy który lekarz mnie prowadzi, raz twierdzą ze to objaw, raz że choroba.
A mogę wiedzieć jaki lekarz Cię prowadzi (reumatolog, dermatolog )? Robili Ci jakieś badania 'na to' czy takowe nie istnieją?

Ja od dłuższego czasu borykałam się z problemem lodowatych rąk, stóp i łydek. Mało tego są raz czerwone, raz sine. Okropność. A od dwóch lat doszły objawy choroby reumatycznej, ale robiłam różne badania i wyszło, że jest ok. Tylko problemy nadal pozostały. Niedawno udałam się do normalnego lekarza, pediatry nomen omen . Tylko, że to naprawdę dobry specjalista, bo nie raz mogłam się o tym przekonać. On mi właśnie powiedział, że to zespół Raynauda a bóle reumatyczne zdarzają się u niektórych osób 'tak o' i po kilku latach mogą albo zniknać, albo przekształcić się w jakąś właśnie reumatyczną chorobę, dlatego mam co rok robić badania itp.

A w związku z tym zespołem Raynauda zaczęłam jeździć na akupunkturę i lekarz, który mnie zobaczył też stwierdził, że to ZR (chociaż sama mu o tym nie mówiłam). Miałam już kilka 'zabiegów', a moje ręce, stopy i łydki nie są już zimne (czasem wręcz gorące). Tylko, że ten nieprzyjemny kolor czerwono-siny został, ale może po kilku następnych zabiegach i to uda mi się zwalczyć.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując