Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psychoterapia analityczna
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 09:32   #8
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Psychoterapia analityczna

Klasyczną psychoanalizę stosuje się obecnie bardzo rzadko(głównie robią to psychiatrzy). Nurty psychodynamiczne wywodzące się z nauki Freuda są bardziej popularne. W dzisiejszych czasach leczy się nimi większość zaburzeń w zależności od nurtu. Fakt, że najwyższą skuteczność osiąga się w przypadku nerwic.
Co do zarzutu, że terapeuta nie odzywał się... Zasadą jest, że to właśnie pacjent mówi a analityk minimalizuje ilość swoich wypowiedzi. Jedna z moich wykładowczyń mówiła wręcz, że jeśli pacjent milczy, należy milczeć z nim, gdyż to on powinien mieć motywację do terapii a nie być "ciągnięty za język"(do czynników motywujących należy m.in. wysoka cena terapii).
Co do terapii behawioralnej... Jest ona krótsza, ale często jedno zaburzenie może pojawić się pod postacią innego(mój ulubiony behawiorysta mawiał "przestaniesz moczyć się w nocy ale możesz zacząć się jąkać").

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Poznawczo behawioralną już próbowałam i niestety nie pomogła. Bo tam skupiało się na obecnych objawach, a ja mam wrażenie że moje problemy są niestety głębsze. Dlatego pomyślałam o analitycznej, ale teraz już sama nie wiem
A może jest jeszcze jakaś alternatywna opcja? Co byście poradziły? Mam problemy głównie lękowe.
Pacjenci często próbują różnych form terapii, zanim trafią na tą która im odpowiada.
Zaburzenia lękowe mają zwykle podłoże nerwicowe, więc moim zdaniem jak najbardziej można spróbować tej formy terapii
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując