Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Metoda Vojty
Wątek: Metoda Vojty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-07, 08:01   #23
adriana83
Raczkowanie
 
Avatar adriana83
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 352
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
adriana no własnie czytałąm ostatnio, że jesli kobieta sporo lezy w ciązy to ryzyko asymetrii jest większe również z tego powodu, że dziecko będąc praktycznie "połozone" nie umie póżniej sie odnależć w przestrzeni bo skoro mama sie nie ruszała i nie kołysała to jemu tez cięzej. O ile to prawdziwe stwierdzenie to nie wiem. Fakt, że ja nie chodziłam sporo ale tez nie lezałam plackiem
To mnie trochę zaskoczyłaś, bo ja akurat dosyć dużo się ruszałam. pracowałam do połowy 8 miesiąca hmm....mnie z kolei lekarz powiedział, że asymetria może być wynikiem mojej budowy ciążowej. miałam dosyć mały brzuszek i jak wyszło z niego 4 kg dziecko, to wszyscy byli w szoku. pewnie mały miał za mało miejsca i nie mógł się swobodnie przekręcać.
Mojej koleżance powiedzieli, że asymetria może być u jej dziecka wynikiem użycia vacuum przy porodzie. Pewnie są różne teorie na ten temat, która u nas jest prawdziwa, raczej się nie dowiemy. Ważne, że asymetrię można skutecznie rehabilitować Ważne, żeby odpowiednio wcześnie zacząć i jakoś przetrwać ten wrzask...
adriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując