Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 14:12   #102
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a mozna spytac, jakie proporcje robisz? Ostatnio zastanawialam sie, zeby cos wlasnego stworzyc. Raz juz mylam zeby sama soda, ale mysle ze polaczenie z kokosem bedzie przyjemniejsze, tylko nie chcialabym sie zrazic, a skoro ty juz masz takie testy za soba, to pewnie wyprobowalas mieszanki w roznych stezeniach i umialabys cos doradzic?
Kiedyś odmierzałam ale teraz daje kompletnie na oko, zależy ile pasty potrzebuję czy robię sobie czy komuś bo jedna osoba woli bardziej oczyszczającą druga mniej, zależy też nawet jaką szczoteczkę używa. (Z manualnych szczoteczek ja używam i uwielbiam Curaprox ultra soft, genialnie myję a jednocześnie jest delikatna)
Np ok 1 płaska łyżka oleju kokosowego + łyżeczkę cukru brzozowego + 4 kropelki olejku z d.herbacianego, czasem jeszcze pół łyżeczki białej glinki. Kiedyś też dawałam trochę sody ale tej na pewno mniej niż cukru. Ogólnie zdecydowanie lepiej sprawdza się opcja z cukrem. 250g jest za ok 11zł a pasta na pewno będzie bardziej przeciwpróchnicza ( w końcu to nie jest zwykły cukier )

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do fluoru, to ponoć może być szkodliwy, ale niektórzy twierdzą, że tylko przy połknięciu, poza tym niestety jest tak, że jeśli nagle odstawimy fluor po wielu latach, to zęby mogą zareagować różnie, np mogą się po prostu zacząć psuć, co oczywiście nie jest regułą, ale są dowody na to, bo niektórzy właśnie zaobserwowali taką sytuację u siebie.
:
Ale jak pierwsze trawienie dzięki ślinie i ogólnie przenikanie produktów następuję już w jamie ustnej to nie trzeba czegoś połknąć by przedostało się ono do organizmu
Często ludzie z pasty z fluorem która mimo fluoru miała inne jakieś dobre składniki rzucają się na pierwszą lepszą bez fluoru (u nas popularna bo tania a dość kiczowata ziaja) i twierdzą, że zęby im się nagle zaczynają psuć

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-05-12 o 14:57
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując