Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-02, 20:43   #4398
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej dawno to nie zaglądałam. śledzę was uważnie mimo wszytsko. Nie odstąpiłam od mojej pielegnacji, wszystko jest na dobrej drodze. Miałam ostatnio przyjemnośc ( raczej mała tortura) usunąć u kosmetyczki moje prosaki, kaszaki zwał jak zwał. Nakłuwanie wyciskanie, nakłuwanie wyciskanie...były łzy i był pot, nie wiem kt się bardziej nameczył czy kosmetyczka czy ja
goiło się kilka dni .... mam czystą buzię bez ani jednej perlistej kulki na twarzy
zostały małe czerwone blizn ale powoli znikają. pilnuję teraz starnannie tego, co kładę na twarz.
Chimay w Tobie pokładam nadzieję, że pomożesz mi odnaleźć sie w tej kwestii w UK

zrobiłam zapas kosmetyków ale wiadomo. Myslałam, że z włosamai tez jestem przygotowana a tu o ;/
Fajnie, że postanowiłaś zrobić porządek u kosmetyczki. Teraz może pielęgnacja będzie skuteczniejsza. I dobrze, że jesteś ostrożna z kosmetykami.

Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy w sprawie wyboru pielegnacji.

Mam skore raczej mieszana, 25letnia, ze znacznie rozszerzonymi porami, sklonna do wypryskow. Zauwazylam, ze stan mojej cery ostatnio znacznie sie pogorszyl.
Albo jest to wynikiem zelu do mycia higieny intymnej Jessa (nieperfumowany; odstawilam 2 tyg. temu, a wypryski nadal sie pojawiaja) albo slonca i alkoholu, ktory zawsze zaostrza stan mojej cery.

Dzisiaj oszalalam i kupilam:
HAUSCHKA:
- lekki krem rozany na dzien
- krem melisowy
- tonik oczysczajacy
- olejek oczyszczyajacy

LRP:
- wode termalna

Avene (probki):
- Cleance Expert emulsje
- Cleance Hydra krem oczyszczajacy

Weleda (probka):
- lekki krem migdalowy, nieperfumowany

Mydlo Dr. Wolffa Dermowas Compact pH 6,5 bardzo zachwalane na niemieckich forach o tradziku.

Do tej moja pielegnacja ograniczala sie do takiego zestawu:
1. plyn do higieny intymnej Equilibra
2. hydrolat rozany
3. olejek Pai z dzikiej rozy / lekki krem rozany Hauschki / nic

Ale cos ostatnio ten zestaw nie dziala..

Jesli to wina slonca, chyba powinnam kupic w koncu moj pierwszy krem z filtrem.. Myslalam o LRP Antihelios ultra lekkim fluidzie 50SPF, ale strasznie boje sie wysypu, bo sie naczytalam o filtrach tak, ze az sie boje ich wyprobowac..

I teraz pytanie... Od czego zaczac testy?
Chce sprawdzic, co uspokoi moja buzie i przyczyni sie do ograniczenia wypryskow, ale nie zaczne przeciez smarowac sie wszystkim na raz.

Licze na Wasze rady, opinie! Z gory dziekuje!
Na moje oko to pielęgnacja jest zbyt obciążająca, tłusta, za mało nawilżająca, zwłaszcza teraz latem. No dla mnie katorga to by była, a filtr do tego dołożysz, to już na amen ją zaprawisz. Trzeba skórę doprowadzić najpierw do ładu, oczyścić, porobić zabiegi inwazyjne bardziej środkami niedostępnymi w drogeriach, kwasy, zabiegi, bo kremem tego nie wyleczysz.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora