Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-15, 14:45   #1082
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Antymionko Clarisonic i nawet Philips dla mnie niestety cenowo zaporowe ale natknęłam się na kilka firm oferujących elektryczne szczoteczki, np Oriflame i Olay ma taką za ok.100 zł, oczywiście łatwo dostępne nie są, ale cenowo kuszą. Spotkałam się z opinią, że nie są gorsze od Clari. Chyba też Mary kay coś takiego oferuje za ok 200-300zł.


Co do peelingu codziennego, ja przechodziłam takie etapy, że sądziłam, iż to jest najlepsza rzecz dla mojej skóry. W moim przypadku jednak z czasem i to przestawało działać. Jest coś w tym co pisze eathpace, takie błędne koło. Ale też cera mi się z wiekiem coraz bardziej uwrażliwia. Ja mam już prawie 30 lat i za częste peelingi to już tortura u mnie. Obecnie codziennie prawie stosuję ściereczkę jakąś lub gąbeczkę celulozową, one także złuszczają, ale delikatnie. Przy kwasach wolę stosować enzymatyki, ale mechaniczne złuszczanie też stosuję raz w tygodniu.

Dobry enzymatyk lepiej oczyszcza cerę, niż mechaniczny peeling, tylko pozornie wydaje się mniej efektywny, gdyż robi to etapami.
Jak skończę z moimi grudkami dzięki kwasom, to pozostaje tylko peeling. Będę odkładać, aż się uzbiera . Niedługo chyba dostanę bon w douglas, więc będzie dodatkowy prezent. Ja coś takiego stosowałam długi czas, i u mnie się sprawdziło. Potem przeszłam na łagodniejszą pielęgnację i moja skóra w tej chwili nie może dojść do siebie. Teraz potrafi mi wyjść pryszcz dosłownie na całej twarzy, a jeszcze dwa lata temu zdarzało się to kilka razy w miesiącu na policzku. Żadnych przebarwień, ani blizn. Oby się naprawiło.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora