Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-10, 12:25   #3183
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wszystko możliwe. Zauważyłam, że chłodne zimy często mają naturalny kolor włosów "ciepły brąz".
Ogólnie, o typie decyduje karnacja, i to jest najważniejszy kolor.

Poza tym, kolor włosów jest złożony, a kolor oczu - jeszcze bardziej. Na ogół we włosach występują zarowno ciepłe, jak i chłodne barwniki, szczególnie w wypadku typów chłodnych zawartość tych ciepłych potrafi być bardzo duża. Kolor oczu w ogóle nie jest prostym przełożeniem pigment = końcowy kolor.

Opisałam to tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...u-i-wosow.html

W praktyce to sprowadza się do tego, że nie tylko można być np. wiosną o ciepłej karnacji i chłodnym kolorze oczu, ale wręcz np. włosy wyrastają nam w kolorze chłodnego "mysiego" blondu czy brązu, ale już po paru cm od słońca są wypłowiałe, a to wydobywa ukrytą po szarym pigmentem pomarańczową melaninę.


Dlatego odóznianie np. jasnego lata od jasnej wiosny po "refleksach we włosach" to błędna droga.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora