Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 15:36   #2570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Nie wiem czy bede robic tonik, czy od razu nie zacząc z peelingami;>
Skoro się boisz łuszczenia, to zacznij od toników.

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
A papierki lakmusowe po co ;>?
Przeciez było napisane ze przy migdale ze mieszamy go z woda destylowana albo alkoholem i wszystko, nie ma mowy o zadnym pH.
Aż mi głupio ze nie mam o tym zielonego pojęcia
Wszystko jest opisane w linkach, które Ci podałam. Cytat z posta Lorri z jednego z nich

UWAGA!

Toniki z kwasami i roztwory peelingujące to dwie zupełnie różne kategorie preparatów.
PH roztworu decyduje o jego zastosowaniu!

Toniki są przeznaczone do codziennego stosowania (częstotliwość dostosowujemy indywidualnie do wrażliwości cery). Nie wymagają spłukiwania. Mają na celu stopniowe, nieagresywne złuszczanie naskórka. Podobnie jak inne kosmetyki z kwasami, możemy je stosować przez okres 2–4 tygodni przed wykonaniem peelingu. W ten sposób przygotowujemy skórę, aby uzyskać jak najlepsze efekty i zmniejszyć ryzyko powikłań.
Przygotowując toniki oraz inne kosmetyki z kwasami AHA, pH podnosimy do poziomu 3,5–4,0 za pomocą substancji zasadowych, np. argininy, mleczanu sodu, sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).


Tam też znajdziesz informacje nt potrzebnych akcesoriów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując