Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-08, 09:33   #2610
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej,

ja znów nie wyspana. choć wczoraj wieczorem odniosłam mały sukces, udało mi się uśpić małą w łóżeczku. trochę to trwało ale obyło się bez ryku . po niecałej godzince od kąpieli spała. niestety po godzinie obudziła się z płaczem, na szczęście udało się ją szybko utulić i dalej spała. mimo to noc ciążka, mała ciągle się wybudzała ma katarek - może to dla tego?

co do kataru to co robiłyście jak dziecko dostało katar? ja zauważyłam że mała pociąga nosem jakoś przedwczoraj ale nie było większych problemów, dziś ciągle kicha i z jednaj dziurki jej cieknie. gorączki raczej nie ma ale dla pewności zmierzę. co robić??? odciągać tylko gile i nawilżać powietrze??? iść normalnie na spacer czy odpuścić.


Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Czy sa jeszcze jakies dzieci co nie siadaja, nie chca siadac i sie nie podciagaja?

Olek jak go ciagne za raczki (nawet mamy takie cwiczenie) to mu glowa leci jak bombka. Za to jak lezy na plecach, albo nosimy go na samolota to trzyma ja baaaaardzo wysoko i sztywno jak kobra. Nie wiem czy mu sie nie chce tej glowy na plecach dzwigac, czy ma tylko tylne miesnie mocne, a przednie nie?
moja córcia od niedawna trzyma główkę jak ją się za ręce podciągnie. jak byliśmy na kontroli bioderek i lekarz ją tak podniósł to też główka jej zwisała. lekarz kazał ją co jakiś czas podnosić żeby ćwiczyć mięśnie bo to zupełnie inne mięśnie niż te które dziecko wykorzystuje gdy dźwiga główkę leżąc na brzuszku.

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
hm.... ja dzis 3 raz podalam jabluszko i..... nie samkuje mu. Woli butle z mlekiem. Mam teraz dylemat czy dawac czy poczekac troszke. jutro Dawid konczy 4 miesiace.
Jak dalam jabluszko krzywil sie, ok 1/4 sloiczka zaczyna sie ryk. Dopiero jak dostanie flaszke z mlekiem to sie uspokaja.
Nie wiem co robic???
a lekarz ci kazał już rozszerzać dietę czy sama zdecydowałaś?? może dla dziecka jest jeszcze za wcześnie na nowe produkty i trzeba jeszcze poczekać. jeśli jest tylko na cycu to ja w wielu źródłach czytałam że jeśli dziecko samo nie przejawia zainteresowania tym co jedzą dorośli to należy prowadzać nowe pokarmy w 6 miesiącu. jeśli na mm to wcześniej ale wszystko zależy od malucha i nie ma się co śpieszyć. ja też już bym chciała małej podawać coś innego niż cyca ale lekarz twierdzi że jeszcze za wcześnie więc czekamy.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
nie
nie chce tam konta obiecaliśmysobie z mężem ze nie, bo po co...
nie mam ochoty przenieść się na stałe do wirtualnego świata, w wiem że to uzależnia... wystarczy mi wizazowe uzależnienie
a jak dziewczyny wsiąkną trudno
będę sobie gadać sama ze sobą, albo jeszcze z Weronisią i Aneczką bo one widzę też tu zostały
my z mężem też unikamy fb, śmiejemy się że starzy już jesteśmy bo wszyscy młodsi nasi znajomi szleją na fb a my nawet nie wiemy jak i co tam działa

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
AAJJ, najlepszy sposób na zaśnięcie, to "wymęczyć" dziecko zabawą lub no nie pozwolić mu na wieczorna/popołudniową drzemkę
u nas to nie działała, wręcz przeciwnie, dziecko nie może zasnąć z przemęczenia.

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Próbowałam nie pozwolić Asi na wieczorną drzemkę. Skonczyło się to tym, że pierwszy raz płakała przy kąpieli a na widok butelki był po prostu wrzask. Jak się w kocu domyśliłam o co chodzi położyłam ją spać bez jedzenia. Była tak wykonczona, że nie czuła głodu. Poczekałam aż zaśnie i nakarmiłam ją na śpiocha.
Nie u każdego się sprawdza
ja zauważyłam że jak moje dziecko za mało prześpi w dzień to ma większy problem z zasypianiem, jest za bardzo zmęczona, więc jak jej się chce spać o 18 to jej na to pozwalam, ale u nas mała śpi max 30-40 minut, czasami mniej.
Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Ale ten mój syn spał dzisiaj 3 razy po około 30 min... wstał o 5.30 rano... wieczorem spał około 16-stej, kąpałam go o 18. 30 bo widziałam ze już padnięty... no i strasznie było... sąsiedzi pomyslą że dziecko katuje, ale on jak sie rozryczy to żadna siła... a ryczy tylko jak go odkładam do łóżeczka do snu... i mi tak przykro bo na niego żadne głaskania, śpiewania nawet lulania nie działają... i mam wyrzuty że własnemu dziecku nie umiem pomóc...
u mnie też tak bywa że mała drze się jak przyjdzie czas spania i nic ją nie uspokaja, nawet ręce.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora