Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-26, 19:44   #27
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez franio Pokaż wiadomość
Jaga, ten wisior jest pięknie zlutowany ale nie zrozumiałam, do niego używałaś cyny czy srebrnego lutu..?

Acha mam jeszcze jedno pytanie w nawiązaniu do Tojej wypowiedzi, może głupie
do tej pory nie robiłam bigli z 1mm bo wydawało mi się, że jest on za gruby żeby przejść przez dziurkę w uchu... Rozumiem, że moje obawy są bezpodstawne?
dzięki franio
Do niego używałam cyny - tu nie było potrzeby korzystania z lutu srebrnego - wisior nie ma żadnych naprężeń, sam w sobie się nie rozleci, a jest jeszcze wzmocniony na krawędzi i poowijany...

a odnośnie bigli - są takie uszy, co nie przeżyją 1 mm (np. dla 10-13-latki zwykle robię bigle z drutu max. 0,8 mm) ale starsze dziewczyny, kobiety i kobietki mierzą bigla z drutu 1 mm i od ręki wiadomo, co można a co nie - mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam...

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez viktorej Pokaż wiadomość
(...)
Edit: A czy ta cyna, która jest w komplecie z dremelkiem się nadaję?
Edit: nadaje się jak najbardziej, tylko musisz ją sobie wcześniej podzielić na odpowiednie kawałki, bo miejsce lutowania zalejesz

Edytowane przez Jaga1214
Czas edycji: 2011-01-26 o 19:42 Powód: dopisek :-)
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując