Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książki i filmy oparte na faktach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-04, 00:09   #14
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Polecam jeszcze książkę "Mama kazała mi chorować" Julie Gregory.
Opowiada ona o życiu z matką cierpiącą na syndrom Münchhausena.

Z Wikipedii:
Cytat:
Zespół Münchhausena – nazwa zespołu pochodzi od nazwiska barona Karla von Münchhausen, a osoby cierpiące na to zaburzenie często są poddawane hospitalizacji z powodu wywoływania objawów chorób somatycznych. Pacjenci domagają się operacji chirurgicznych, aby doprowadzić do deformacji zdrowego organizmu. Zespół występuje u osób, które mają zaburzenia osobowości, zwłaszcza w psychopatii oraz osób z tendencjami masochistycznymi lub obsesyjnymi. Celem symulacji jest wejście w rolę chorego. Zachowanie to często wiąże się ze znacznymi nieprawidłowościami w zakresie związków z innymi ludźmi.
Ta książka dotyczy natomiast tego:
Cytat:
Münchhausen sydrome by proxy. Rozszerzenie dotyczy wywoływania objawów opisanych powyżej nie tylko u siebie, ale również u dzieci. Na rozszerzony zespół Münchhausena cierpią najczęściej matki, które albo wzmacniają istniejące dolegliwości albo wywołują objawy w identyczny sposób, jak w przypadku zespołu Münchhausena.
Interesująca książka, tym bardziej, że wcześniej się z tym zaburzeniem nie spotkałam.



A tak BTW, to ja ją czytałam po angielsku i uważam, że tytuł oryginalny ("Sickened") jakiś taki przystępniejszy jest od polskiego

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2007-06-13 o 13:17
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując