Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-14, 12:30   #4829
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też planuję kupić LHA, ale nie mam warunków na zrobienie kremu. Chyba po prostu rozpuszczę w oleju.
Do zrobienia kremu z zestawu musisz mieć tylko 2 szklanki, bagietkę i mieszadełko (które możesz potem wykorzystac do spieniania mleka ), miejsca dużo nie trzeba. Krem naprawdę zapowiada się cudnie, ale nie chcę na razie nic więcej nie pisac
Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
no borykam się, ale z tego co wiem jeśli skóra nie jest nawilżona i sucha to pojawiają się szybciej zmarszczki? Ja to mam tak że zimą skórki na nosie, sucha strasznie, a latem przetłuszczona w strefie T.
Ja stosowalam 3 razy już OCM i chyba nie zaszkodziła mi ,ale też nic dobrego nie zrobiła. Jedynie co to może zrobiła się bardziej różowawa(no tak skłonność do naczynek minimalna ale jest..). Znalazłam jakiś krem APIS do twarzy (bogactwo miodu lub żurawinowa witalność) Polecacie?
Krem którego właśnie uzywam to Yves rocher pure calendula. na 4 miejscu ma propylene glycol, który z INCI wiem, że działa zapychająco. lepiej odstawić? tu cały sklad jest http://2.bp.blogspot.com/-CBElEbpfns.../s1600/YR9.jpg
I dziękuję za przyjęcie mnie
witaj
3 razy to za krótko, żeby cokolwiek zadziałało, a juz napewno nie zmiana metody oczyszczania twarzy .
Nadmierne przetłuszczanie skóry równiez może świadczyc o jej niedostatecznym nawilżeniu i odzywieniu owszem, skóra jest w pewnym stopniu sama dbac o siebie, ale napewno nie jest samowystarczalna i niestety z wiekiem i wraz z coraz większym negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego te możliwości baaardzo się kurczą. Moim zdaniem nie warto zostawiac skóry samej sobie, bo brzydko się na nas zemści - jak nie teraz to za kilka lat. Możliwości i zasoby skóry do samoodnowy rozłóżmy na długie lata, nie czerpmy ich całości od razu na starcie
Najważniejsze jest to, abys nauczyła się obserwowac swoją skórę i abyś swoją pielęgnację ustaliła traktując nasze podpowiedzi i sugestie jedynie własnie jako podpowiedzi i sugestie - nie rób błędu i nie rzucaj sie na metodę polecaną przez jedną osobę, bo nie jesteś nią masz swoją własną skórę, która ma swoje własne wymagania. Więc czytaj, próbuj pomału, obserwuj i stwórz własną metodę
Dobrym punktem wyjściowym jest właściwe i skuteczne oczyszczanie oraz odpowiednie do rodzaju cery i wieku nawilżanie i odżywianie proporcje i potrzeby ustalisz na podstawie własnych doświadczeń.


Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Każdy powinien znaleźć swój sposób pielęgnacji. I dlatego jak nowe osoby pojawiają się na wątku, powinnyśmy pokazać różne metody naturalnej pielęgnacji razem z wadami i zaletami, ale nie powinnyśmy przy tym wykluczać innych opcji, bo to może zniechęcić kogoś do odkrywania potrzeb swojej skóry, a tak jak pisałam każdy powinien znaleźć swój sposób. Co innego jak ktoś może się pochwalić 2-letnim czasem testowania OCM, a potem 2-letnim czasem testowania bezkremowej pielęgnacji, bo wtedy przynajmniej ma rzeczywisty obraz obu sposobów dla swojej skóry...
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Ja tylko jestem przeciwnikiem formowania opinii na podstawie doświadczeń innych. Bo każdy jest inny i powinien dojść do tego co jest dla niego dobre.
i po co ja sie produkowałam.....
Aga Twoje słowa powinny być wyryte na pierwszej stronie kazdej części naszego wątku jako hasło przewodnie i zbiorowa - wątkowa mądrość ludowa.
Doradzajmy, nie narzucajmy.
Pokazujmy mnogość metod pielęgnacji, a nie je zawężajmy.
Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Hej,
donoszę, że pierwsze testy sprayu Alva za mną faktycznie nie wysusza, ale nie mogłabym go samego używać na noc codziennie. Co kilka dni jest ok. Pierwszy raz spryskałam płatek kosmetyczny i przetarłam twarz - TZ nie wyczul aż tak smrodku, ale wczoraj spryskałam twarz bezpośrednio i TZ już głośno zaprotestował Prócz drzewa herbacianego, spray Alvy śmierdzi jeszcze "dziadem"jak to określił TZ. Miałyście rację, działa antykoncepcyjnie
Wczoraj doszła do mnie ruska maska drożdżowa do włosów z bioarpu - wcześniej dostałam próbkę od Holi Oli i spodobało mi się działanie. mam po niej ładne, miękkie i błyszczące włosy. Pachnie bardzo smakowicie.

spray jest super
super, że Ci pasuje maska drożdżowa jak widzę też Cię usidliła
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora