Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odwołany ślub
Wątek: Odwołany ślub
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-10, 20:46   #30
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Odwołany ślub

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No wiem że może. Ale dla mnie 15-16 lat to wiek jakby nie patrzeć dziecięcy nieco i inne są oczekiwania wobec partnera, jeszcze nieukształtowany charakter itp. Wiem że są wyjątki i szczęśliwe związki rozpoczęte szybko no ale... ale takie związki częściej będą przechodzone bo więcej lat musi upłynąć żeby wziąć się za stabilizację i zakładanie rodziny
Powiem Ci tak: są osoby "rozwinięte personalnie" w bardzo młodym wieku, a są osoby, które nie znają same siebie nawet w wieku trzydziestu kilku lat. Według mnie kryterium zakładania związku na lata nie powinien być wiek, tylko właśnie stan jakiegoś tam samopoznania, samorozwoju, wiedzy o własnych pragnieniach.
Czasem z powodu presji rodziny lub znajomych wydaje nam się, że chcemy tego czy tamtego, a prawda wychodzi na jaw dopiero później. Ponieważ największej presji społecznej podlegamy jako nastoletnie osoby, pewnie w większości przypadków masz rację...

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No. Ja też.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ode mnie z LO do tej pory żaden związek nie przetrwał, zazwyczaj wszystkie sypały się zaraz na studiach Nie wspominając o związkach gimnazjalnych, bo 15-16 lat to właśnie gim
Cóż, ja i TŻ jesteśmy ze sobą od LO ;p Sześć lat razem. I powiem Wam szczerze - z każdym kolejnym rokiem jest fajniej. Naprawdę. Włączając w to sprawy łóżkowe.
Są wieloletnie związki, w których partnerzy co chwila zrywają na kilka tygodni, rozchodzą się i wracają, zdradzają i wracają... Dla mnie to absurd. Nie rozumiem ciągnięcia relacji tylko z powodu długiego stażu.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując