Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodziny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-21, 10:14   #1
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550

Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodziny


Dziewczyny! Wiem, że jest dział dom, ale chciałabym założyć tutaj ten watek - bo liczę na większe zainteresowanie i większa ilość rad

Mam nadzieję, że takiego wątku nie było

W marcu mamy zostać rodzicami. Właśnie jesteśmy na etapie kupna nowego mieszkania - które trzeba będzie urządzić tak aby było bezpieczne dla naszego maleństwa.

Pomóżcie! Nie chodzi mi o kolory ścian etc, tylko o praktyczne rady. Może już coś Wam wyszło w praniu: co lepiej zmienić, co żałujecie, że zrobiliście w mieszkaniu, czym się kierować...

Wiadomo, że jeśli teraz będziemy urządzać całe mieszkanie od podstaw to na kilka lat na pewno. Co u was się sprawdziło, a co żałujecie i macie w planach wymienić?
My nie mamy kompletnie doświadczenia z jakimikolwiek dziećmi, małymi czy starszymi Więc musimy działać intuicyjnie, ale wiadomo, części rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

  • Zastanawia mnie czy lepszy prysznic np z głębokim brodzikiem czy wanna?
  • W pokoju dziecięcym mogą być panele/deski czy lepiej wykładzina?
  • czy lepiej robić od razu osobny pokój dla dziecka czy na początek założyć ze będzie spało z nami w sypialni (mieszkanie 2 pokojowe)
  • drzwi? lepiej cale zabudowane czy teraz są na tyle bezpieczne z szybami?
  • piekarnik/płyta? warto kupować, te które nie parzą?
  • nie mam pojęcia o czym jeszcze warto pomyśleć
mam nadzieję, że wątek się przyda nie tylko mnie, ale też innym zagubionym przyszłym mamom
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując