Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zespół jelita drażliwego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-11-27, 14:22   #4275
kaska_55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez stef_ka_89 Pokaż wiadomość
Cześć,
Dolegliwości o których wspominacie dotyczą również mnie. Od prawie 2 lat biegam od lekarza do WC i tak w kółko. Brałam mnóstwo leków rozkurczowych, przeciwbólowych, przeciwbiegunkowych, uspokajających i nic. Dolegliwości wciąż wracają. Często jest tak, że przez kilka dnie nie wychodzę z domu, bo się po prostu boję się przykrej sytuacji. O podróżach nawet nie myślę. Bóle najczęściej pojawiają się po przebudzeniu i wieczorem. Boje się jeść, bo mam wrażenie, że wszystko mi szkodzi. Strasznie schudłam. Czasami nie miałam siły nawet wstać z łóżka. Wszystkie wyniki w normie. Gastroskopia i kolonoskopia niczego nie wykazały. Jeden z gastrologów zaproponował mi leczenie antybiotykami, bo uważał, że wszystko zaczęło się od zapalenia bakteryjnego. Po 2 tygodniach brania antybiotyków rzeczywiście poczułam się o wiele lepiej. Bóle, biegunki, wzdęcia właściwie nie występowały. Dodatkowo zażywałam bakterie Bifidobacterium infantis. Niestety po miesiącu wszystko wróciło. Staram się jeść lekkostrawnie - zero tłuszczu, smażonych potraw, surowych owoców i warzyw. Rzadko się gam po nabiał, a jeśli już, to ten bez laktozy. Właśnie umówiłam się na wizytę w poradni Psychologiczno-Dietetycznej (zajmują się dietami w chorobach). Może to coś pomoże, bo mam już serdecznie dość

Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Kaśka.
Ja od serca proponuje test wodorowy ! Przez dwa lata leczono mnie na zespol jelita drazliwego, ze niby stres ect, a okazalo sie ze po prostu mam candide - test wodorowy pokazuje czy organizm jest zagrzybiony i jezeli tak to trzeba zaczac leczenie u gastrologa plus scisła dieta - bez cukru ! W krk chodze do xxx (badanie na test wodorowy mozna zrobic przed wizyta, by miec jasnosc co do przerostu zlej flory bakteryjnej w tym zagrzybienia - koszt 100zł) i na diete do xxx ( to ona uklada mi diete bez cukru tak bym nie zwariowala od monotonii a przede wszystkim daje mi duzo naturalnych suplementow bym jakos wytrwala ten koszmarny okres), przy okazji w Kinesii byłam u Pana Przemysława Sekuły na rozluźnieniu brzucha co tez duzo pomogło, zmniejszylo skurcze i napięcia.

A więc test wodorowy ! po pierwsze, dobry gastrolog i dietetyk ! Powodzenia !

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2018-11-27 o 18:53 Powód: linki
kaska_55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując