Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-21, 09:12   #30
Kasia.26
Przyczajenie
 
Avatar Kasia.26
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: Colitis Ulcerosa - czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Witam, u mnie stwierdzono CU w marcu tego roku. Póki co choroba obchodzi się ze mną łagodnie, nie mam i nie miałam biegunek itd. jedynie śluz i krew w stolcu. W mojej diecie zaszło wiele zmian, odrzuciłam smażone potrawy i zaczęłam jeść produkty przyrządzone na parze. Najwięcej jem ryb (łosoś, pstrąg), warzywa tylko gotowane (najwięcej marchewki). Owoców nie jem w ogóle, jedynie jabłka i to tylko pieczone lub gotowane na parze. Wyeliminowałam również mleko, jogurty, twaróg. Odstawiłam tez niestety słodycze, które uwielbiałam no i kawę, chociaż czasami zdarzy mi się wypić małą rozpuszczalną. Zainteresował mnie natomiast temat pieczywa, chleb jem jak dotychczas, unikam jedynie razowego i z ziarnami. Przeczytałam gdzieś w Internecie, ze najlepszy jest pszenny ale już nie pamiętam dlaczego. Ja chleb jem normalnie, jem tez bułki - czy to błąd? Jeśli należy wyeliminować chleb to czym go zastąpić??

Co by nie mówić o tej chorobie najgorszym wrogiem jest STRES. W moim przypadku on bezpośrednio przyczynił się do choroby, a raczej do jej uaktywnienia.
__________________

Kasia.26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując