Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Działanie aloesu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 17:10   #80
kitty_suzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 21
GG do kitty_suzi
Dot.: Działanie Aloesu

mam pytanie: dostałam od babci kilka 10-15cm "gałązek" aloesu, są one wyrwane i rano wsadziłam je do wody, teraz mama mówi żebym je wyjęła i chciałam posmarować nimi skórki paznokci i wypryski na twarzy. Słyszałam ze skórka zawiera aloinę czyli substancję która uczula. Więc jak mam wydobyć z rośliny to co najlepsze? z góry dzieki za pomoc

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

przeczytałam właśnie na http://www.biochemiaurody.com/slowni....hydrosol.html

"Aloina to składnik obecny pod skórką liścia aloesu, który nadaje mu gorzki smak i broni sam aloes przed zakażeniami. Aloina wykazuje silne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe, a także jest jednym ze związków fenolowych odpowiedzalnych za własności gojące i regenerujące aloesu. Jest to składnik kontrowersyjny, z powodu którego niesłusznie oskarża się wszystkie produkty na bazie aloesu o niekorzystne działanie. Aloina zastosowana w zbyt dużym stężeniu np. w skoncentrowanym ekstrakcie z całego liścia aloesu, może powodować uczulenie. Aloina zastosowana w odpowiednio niskim stężeniu, nie wykazuje niekorzystnych efektów, a wręcz przynosi dodatkowe korzyści, zwiększając zdolności gojące i uśmierzające aloesu oraz właściwości antyseptyczne."
kitty_suzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując