Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pokażcie pazurki... Ale te naturalne- cz. VIII + przeogromna dawka plotek!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-14, 08:31   #3708
szyszyniak
Zadomowienie
 
Avatar szyszyniak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 064
Dot.: Pokażcie pazurki... Ale te naturalne- cz. VIII + przeogromna dawka plotek!!

Dzień dobry wszystkim Udało mi się wstać. Odpowiadając na pytanie "co to są te stacje dziwne" spieszę z odpowiedzią. Otóż są to stacje radiowe nadające na falach krótkich numery. W miejscu gdzie normalnie nic nie ma i jest szum pojawia się jakaś muzyczka. O pełnej godzinie nadawany jest podwójnie jakiś sygnał oznaczający początek nadawania (jakieś zdanie, inna muzyka, cokolwiek). Zaraz po nim rozpoczyna się "czytanie" numerów. "Czytanie" bo przeważnie są to jakieś zupełnie nienaturalne głosy, obrobione jakoś przez komputery albo inne ustrojstwa. Oprócz cyfr/liczb nadawane są także czasem litery. Cały przekaz jest nadawany podwójnie - każdy "znak" jest czytany 2 razy zanim zostanie odczytany kolejny. Kończy się też czymś specjalnym, ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło. Całość trwa ok. 1min. Właśnie od nadawania tych numerów stacje te zostały nazwane number station.

A teraz klimat i akcja właściwa. Siedzę w nocy, testuję radio które naprawiałem, ciemno zupełnie bo pięknie jest skala podświetlona i lubię się na nią patrzeć. Słuchawki na uszach i słucham co tam w radiu leci (niestety jeszcze nie udało mi się trafić na taką stację). Przypominam sobie o tych stacjach tajemniczych - szybko wklepałem w wyszukiwarce i uruchomiłem pierwszy filmik jaki był w sumie... W tle dziecinna melodyjka, grana na dzwoneczkach i głos dziewczynki dyktującej jakieś numery (chyba wszystko po niemiecku było, ale nie jestem pewien). Z początku brzmiała normalnie ale po chwili jej głos się tak bardzo zmienił, że się trochę przestraszyłem...

Tyle z opowieści
szyszyniak jest offline Zgłoś do moderatora