Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-29, 21:56   #332
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Smoku a może nadałyby się te oleje, które ja kupiłam:

Olej makadamia 100 ml - 15.70PLN
Olej z pestek moreli 100 ml - 13.60PLN

Info z różnych źródeł, nie edytowałam, tylko wklejam jak leci

Olejek z orzeszków MAKADEMIA

*Olejek ten jest wartościową alternatywą do pielęgnacji skóry jak również ma zastosowanie w dermatologii oraz przy pielęgnacji włosów dotkniętych rozwarstwianiem i szorstkością, czyni skórę miękką i elastyczną. Posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny 4-5. Zalecany jest szczególnie dla skóry wrażliwej i delikatnej, przeciwdziała wysuszaniu skóry i utracie jej sprężystości oraz zanikowi zdolności skóry do samo regeneracji. Dzięki swojej zdolności do nadawania skórze sprężystości jest ten olejek bardzo dobrym produktem przeciwzmarszczkowym.
Skład: 56-65% kwasy olejowe, do 25% kwas palmitynowy, 15% nasycone kwasy tłuszczowe

*Olej makadamia - olej wyciskany z orzechów zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz fitosterole i lecytynę. Hamuje starzenie się skóry chroniąc lipidy ścian komórkowych przed działaniem wolnych rodników. Daje niezwykle aksamitne odczucie na skórze.

*Olej macadamia posiada wyjątkowe właściwości regeneracyjne. Zawarty w nim olej palmitooleinowy to również składnik ludzkiej skóry. Z tego względu olej makadamia jest doskonale wchłaniany i tolerowany przez skórę. Olej makadamia chroni komórki skóry przed zniszczeniem (działaniem wolnych rodników czyli utlenianiem). Makadamia doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry starzejącej się, znajduje również zastosowanie w zwalczaniu cellulitis. Ponadto doskonale zmiękcza i wygładza naskórek, leczy niewielkie uszkodzenia skóry oraz podrażnienia po opalaniu. Ojej makadamia jest bezpieczny dla skóry delikatnej i wrażliwej.

Olej z PESTEK MORELI

*Olej morelowy jest łatwo wchłaniany przez skórę. Ma właściwości nawilżające i wygładzające naskórek. Polecany jest do wszystkich rodzajów skóry. Stosowany na skórze dojrzałej ogranicza powstawanie zmarszczek. Może być stosowany do skóry wrażliwej, podrażnionej, z zapaleniami i suchej. Dzięki swoim właściwościom jest stosowany do masażu dorosłych jak również i dzieci.

*Zawiera ok. 65% kwasu olejowego, ok. 30% kwasu linolowego, kwas palmitynowy, posiada śladowe ilości witaminy: A, B, E oraz składniki mineralne.

Basiu i jak te oleje? Ja jakoś do makadamii nie mam serca, bo kiedyś bardzo podrażnił mnie olejek pod prysznic z makadamią firmy Dove. Pewnie sam olej jest lepszy, ale po tych doświadczeniach mam uraz.

Olejek morelowy i brzoskwiniowy ponoć swym działaniem przypominają olej migdałowy, bardzo zmiękczają skórę.

Oczywiście, każdy z nich może być bazą mieszanki. Ponieważ ja się dopiero uczę, ciągle szukam jakiś przepisów.

Naprawdę 4 niezłe przepisy są na wizazu:

http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/

"Przykłady kombinacji olejków do pielęgnacji ciała i masażu:

odprężający:
60 ml oleju awokado, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju z nagietka
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, róża, drzewo różane, lawenda; (kwiatowy z różaną nutą)

pobudzający, ożywiający:
60 ml oleju makadamia, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju rumiankowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): pomarańcza, ylang ylang, geranium, drzewo różane; (egzotyczno-kwiatowy z owocową nutą)

odświeżający:
70 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): rozmaryn, cytryna, grejpfrut, jałowiec; (świeży, cytrusowo-ziołowy zapach)

antycellulitowy:
60 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju algowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, pomarańcza, trawa cytrynowa, jałowiec; (soczysty, cytrusowy zapach z kwiatową nutą)."

W zasadzie jojoba nadaje się do każdej mieszanki, bo przedłuża jej żywot.
Mnie się podoba ta druga mieszanka, na oleju makadamia. Zapach na pewno piękny, a dobór olejków świetny nie tylko na ciałko, ale i buzię, wszystkie te olejki polecane sa np. do cery tłustej w celu uregulowania, zbalansowania, sa antyseptyczne, ale nie tylko, bo np. geranium czy drzewko różane tez jest polecane do cery suchej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora