Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-29, 22:05   #334
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Olejek np. z drzewa herbacianego z Avicenny jest dostępny w aptekach.
Wiem, bo tam kupiłam bez żadnego problemu a mieszkam w małej miejscowości.

W związku z tym mam pytanko.
Dostałam z Mazideł próbkę maceratu z brzozy. Czy mogę ten olej wymieszać z olejkiem herbacianym?
Potem chcę zrobić kombinację polecaną przez niezawodnego Smoka - olejek Hippa z herbacianym.

Chciałabym stworzyć taki olejek, który oczyszczałby cerę. Czy to będą dobre kombinacje?
Ja tez zawsze olejek herbaciany kupuję w aptece. Herbaciany bardzo silnie oczyszcza cerę, ja już chyba zużyłam 3-4 opakowania, bo używałam do maseczki glinkowej, do toniku z octu, teraz mam w olejku myjącym, a także z algami: 1 kroplę w 3-5 kroplach alg, wtedy ponoć wzmacnia się siła oczyszczania.

Oczywiście, możesz użyć macerat z brzozy: wieczorem 3-5 kropli maceratu na dłoń i jedna kropla herbacianego, rozmieszac i na buzię. Możesz też dodać do maceratu inny olej, np. winogronowy jak masz w domu, słonecznikowy już chyba nie, bo jest w maceracie. Ja tego maceratu nie miałam, ale jak popróbujesz, to się przekonasz. Ważne, żeby nie przesadzić z ilościa tego olejku herbacianego, choć ten akurat może być używany punktowo nierozcieńczony.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora