Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część VI :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-04, 14:15   #3626
zochawks
Zakorzenienie
 
Avatar zochawks
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 029
Dot.: Dotgo trzy wwyciągi ro.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
widziałam coś o wiele gorszego z flakonikami perfum




pewnie kupowała każdy, by opisać na blogu i leżą
Perfumy? sama mam z 10 butelczyn a wiem że można mieć tego znacznie więcej.

Cytat:
Czy którejś z Was puder La Prairie zaszkodził na skórę? szukam winowajcy
btw wieczorem wychodzi mi tapeta z niego... a przy nakładaniu w dzień nie widać nadmiaru... Nie wiem czy on tak ma czy za dużo kładę czy moja skóra nie gra z nim? spróbuję dzisiaj mniej go wysypać
bo te próbki kremu LP odstawiłam, a dopiero wczoraj dostałam wysypu :/któryś z nich 2 zrobił mi kuku
Mam używam i nie zapycha. Pewnie wina kremu

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Mi puder LP nie robi krzywdy a mam dosyć podatna cerę na różne podrażnienia i niedoskonałości.
Moim zdaniem jest bardzo delikatny.
Obstawiam ten krem LP albo jakieś syfiaste jedzenie
Jedzenie też może być przyczyną
czekolada
ostre przyprawy itp

Cytat:
Napisane przez dejanira21 Pokaż wiadomość
Nie wiecie może ile kosztuje w Sephorze kredka High Brow z Benefit? Widziałam je na all i chcę porównać ceny czy się opłaca.
89zł kosztował jeszcze na początku grudnia. O ile nie zrobili podwyżek to będzie nadal w tej cenie. Polecam

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
miałam wyjść wcześniej i zaleciec do S, a w końcu siedzę i oglądam Na Wspólnej... Bo właściwie to nie wiem co ja tam miałabym kupić nawet jak znajdę coś przecenionego to aż tak się nie znam na wszystkim, żeby wiedzieć czy warto... na zakupy chodze zawsze po wcześniej wypatrzony kosmetyk i jak tu skorzystać z wyprzedaży i zostawić pieniążki?
Chcesz pozbyć się pieniędzy? Możesz mnie wspomóc w remontowaniu mieszkania Chętnie przyjmę wszelką Waszą kasową nadwyżkę



Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość

Pikne

A nic nie dzieje się z tą gumą? Nie żółkną itp? Obcierają? Pękają? Ścierają się na naszych polskich chodnikach? Spadają jak się stopa lekko spoci?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to bardzo proste - gliceryna to tani, powszechnie stosowany i skuteczny nawilżacz; tu połączona z promotorem przejścia - Butylene Glycol - na pewno świetnie przenika do skóry i nawilża (trzeba tylko pamiętać, że glikole to substancje o udowodnionym działaniu rakotwórczym; do tego spora ilość Cyclopentasiloxane który jest silikonem pokrywającym skórę delikatną warstwą okluzyjną i optycznie wygładzającą - plus Polymethylsilsesquioxane - puder diamentowy i już mamy wizualną poprawę wyglądu
To serum to naprawdę w większości niezdrowa chemia. Taka np. Triethanolamine dozwolona jest w kosmetyce wyłącznie w bardzo ograniczonym stężeniu, a jest jej tu więcej niż Tocopherol, Urea, Sodium Hyaluronate (wit E; mocznik, kwas hialuronowy). Trzy wyciągi roślinne pod koniec składu. Ale oczywiści nic mi do tego, jeśli ktoś ma życzenie sobie to zapodawać... znam zresztą taką (siostrę moją własną) dla której sama chemia to właściwie komplement

Koło mnie w S mnóstwo kolorówki %
Bardzo fajne zestawy mini produktów BeneFit takie z różem, 2 tinty i błyszczyk

Uwaga: sporo lakierów (Opi - spider man, holland i germany; top coat) i nails inc. oraz Sally Hansen.

Cała sterta zapachów mango (czarne i różowe)

no w ogóle dużo wszystkiego
No najważniejsze to się nauczyć nazw i wiedzieć co za co jest odpowiedzialne. Ja kiedyś próbowałam ogarnąć temat ale zwątpiłam bo i tak wszystko chemiczne i fest zakonserwowane.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie trzeba się znać jak masz skład podany, to jedynie musisz wiedzieć, że to, co na początku występuje w preparacie w największej ilości, im bliżej końca tym % udziału jest mniejszy.

Cały przemysł kosmetyczny tak wygląda, nie ma się co oszukiwać.
Kwestia wyboru - czego szukamy, czego oczekujemy po kosmetyku; ja uważam, że efekty (krótko bądź długofalowe) są najważniejsze, ale przyjemność z użytkowania też jest ważna, jeśli wiem, że towar luksusowy za luksusową cenę poprawi mi samopoczucie to kupuję, w końcu połowa sukcesu (upiększającego) mieści się w głowie inna sprawa, jeśli wiadomo, że są rzeczy szkodliwe dla zdrowia... tu byłabym bardzo ostrozna; chociaż moja (wspomniana wyżej) siostra będąca doktorem nauk chemicznych (robi habilitację na PG) uważa że my - jako część składowa środowiska - jesteśmy wraz z tym środowiskiem już tak skażeni, ze certolenie się z ekożywnością i ekokosmetyką nie ma większego sensu
Tylko po co dokładać do pieca jak zewsząd nas chemia atakuje. Można bardziej naturalnie chociaż o ciało zadbać bo w ekologiczną żywność nie wierzę jeśli sama nie wyhoduję.
__________________
3.07.2017 Bydgoszcz A.Ś. Polytech replicon txt 110/57/69 330cc

WYMIANA KOSMETYKÓW

zochawks jest offline Zgłoś do moderatora