Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koszty życia w UK
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-21, 14:25   #29
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
moglby ktos opisac dokladniej londyn?

wybieram sie z kolezanka na studia na UCL (ona moze na LSE, a jak nie to UCL <roznia sie jedna ocena ktorej ja nie dostane> - obydwie ekonomia) i zamierzamy pojechac juz w czerwcu zeby troche zarobic...chcemy wynajac mieszkanko na 2 - widzialam, ze mozna juz dostac za ok 800funtow miesiecznie ladne dwupokojowe; no i do pracy oczywiscie...nie licze na niewiadomo co, ale moze chociaz sekretarka.mowie plynnie po angielsku, angielski jest moim jezykiem wykladowym od paru lat w liceum, zreszta uczylam sie od 4 roku zycia; aby miec co pokazac pracodawcy robie w tym roku CPE, bardziej jako formalnosc; mam nadzieje ze chociaz troszeczke lepsza pensyjke z tego wyciagne


Samym jezykiem nic nie wskorasz, bo tutaj ardzo duzo ludzi mowi po angielsku Postaraj sie zdobyc jakies doswiadczenie zawodowe. Wiekszosc studentow pracuje w sklepach i barach.

jak wyglada w londynie koszt mieszkania ogolnie : ktora dzielnica jest tansza ale nie superniebezpieczna?

Jak jest zbyt tanio to jest niebezpiecznie

jak z rachunkami?

My za 2 osoby za spore Maisonnete w ladnej okolicy placimy &pound;34 za elektrycznosc + gaz, &pound;20 za wode, &pound;25 za internet. Council taxu placic nie bedziecie - szczesciary


internet lepiej zakladac w polsce czy juz tam, na miejscu?

Na miejscu bo bedziesz musiala miec credit check i bedziesz musiala podac adres zamieszkania.

jak z fitnessem (jestesmy uzaleznione)?

Okolo &pound;70-80 za miesiac. Studenckie zniki moga byc nawet do &pound;40, najlepiej wyslijcie maijla do paru klubow to udziela Wam dokladniejszych odpowiedzi.

kolezanka jest wegetarianka, czy produkty dla wegetarian, soja itp sa drogie?

Moga byc drozsze jesli sa organic, pozatym nie powinno byc roznicy.

i teraz najbardziej smieszne pytania:

fryzjer - czy sa jakies 'tanie' polki, ktore moga nalozyc farbe, pracuja u klientki w domu?

Ja ni robie sama, ale place &pound;40 za zrobienie odrostow, &pound;45 za malowanie calej glowy i &pound;50 za obciecie (bez blow dry)

kosmetyczka - jaki jest koszt manicure, pedicure i henny?

Zalezy od salonu

solarium (chodze raz na 2 tyg zeby jakos w miare wygladac, kremy brazujace mi schodza platami) jaki koszt?

ciuchy i kosmetyki sa tanie z tego co wiem

Zalezy gdzie sie ubierasz

ile mniej wiecej na jedzenie miesiecznie?

Ja sama na siebie wydaje mniej wiecej &pound;175 - to nie wlicza wyjsc do pubow i tym podobnych.

czy z przyjemnosci urodowych ktore wymienilam bede musiala zrezygnowac czy jest jakas szansa ze sa, ze tak powiem 'affordable' dla studentki?

Studenci maja spore znizki zazwyczaj : zobacz strone www.nus.org.uk
Pozdrawiam.

nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując