Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-07, 16:39   #874
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
dziewczyny a mozecie mi cos poradzic bo moje paznokcie na kciukach sa takie hmm troche pofalowane nie wiem jak to wytlumaczyc ale bo to jest tak jak sie parzy to nie widac tak mocno jedynie troche jak patrze na paznokiec z boku ale jak dotykam plytke paznokcia palcem to wyraznie czuje takie fale tak to paznokcie mam ladne bo nie dawno obcielam [za duzo sie rozdwajaly i lamaly] moze jakos da sie temu zaradzic?moze to przez brak witamin?kiedys ogladaam cos w tym stylu w tv ale akurat sie konczylo i nie wiem o co chodzilo z gory wielkie dzieki
W jednej gazecie znalazlam inormacje, że poprzeczne rowki moga oznaczac zaburzenia przewodu pokarmowego, osteoporozę, starzenie sie paznokci. Moga być też skutkiem częstych urazów np. podczas wykonywania manikiuru. Poprzeczne bruzdy w kształcie półksiężyca, najczęsciej na wszystkich paznokciach to objawy niedożywienia lub dolegliwości neurologicznych. Są tez charakterystyczne dla osób poddanych chemioterapii. Nieregularne bruzdy bywają pamiątką po wyniszczających chorobach np. zapaleniu płuc. Towarzyszą także łuszczycy i egzemom. Jeśli je zauważysz idz do lekarza.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując