Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-02, 12:01   #1023
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Wyjaśnijcie mi , co to jest to oczyszczanie skóry- czemu tak się robi np. przy kwasach? Bo naprawdę chciałabym znać tego przyczynę,a nie mogę nigdzie znaleźć.

Maść ma ograniczony zakres penetracji (np. posmarujesz kawałek skóry, to metronidazol nie doleci do jelit i nie zabije flory), tabletki natomiast działają na cały organizm (tak mi się wydaje)To czy lepsza maść czy tabletki zależy od rodzaju zakażenia.
Z tego co wiem zanieczyszczenia skory mogą siedzieć nawet bardzo głęboko, a kwasy i retinoidy nie tylko działają na wierzchnia warstwę ale tez i ta głębsza.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Kojarze ze kiedys mialam metronidazol jako tabletki dopochwowe. Musze poprosic gina o recepte. Myslisz ze lepiej brac tabletki doustne czy masc?

A kaszka sie nie pojawia jak skora sie oczyszcza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem jak poważny masz problem.. Ja przed antybiotykiem broniłam się rekami i nogami.. była to już ostateczność. Nie warto od razu działać takimi środkami na organizm, bardzo go osłabiają. Mimo brania probiotyków jestem taka "zdechła" i wiem, że kuracji już nie przedłużę, wolę działać doraźnie. Jeszcze 2 miesiące i koniec.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora