Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-12, 13:07   #2892
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To już całkiem imponująca długość, moim zdaniem już czas, aby włosy zabezpieczać i porządnie odżywiać żeby nie zaczęły się rozdwajać i przesuszać. Co do samoolejowania się włosów, to się sprawdza w przypadku krótkich, ale długich absolutnie nie. Z resztą niedługo zobaczysz, jaka jest różnica w strukturze włosów na długości, na końcach, a jaka u nasady, zwłaszcza przy myciu włosów to czuć pod palcami, a jak się zaniedba odżywianie, to i potem widać.
U długich także się sprawdza Stąd wyczesywanie włosów i rozprowadzanie oleju na całej długości. Nie myje się też włosów co drugi dzień, a raz w tygodniu. Znam masę osób z długimi włosami, które w taki naturalny sposób pielęgnują włosy, bez odżywek czy masek. Ocet robi za świetną odżywkę - wiem, że tutaj nie używacie takich rzeczy, ale tak jest naprawdę Do tego mam ten spray z honeyquatem i fitokeratyną, robi za lekką odżywkę pielęgnującą i przy okazji ochronną. Można też delikatnie zabezpieczyć końce olejem. Mycie mydłem nie wysusza włosów i skóry głowy, dlatego nie trzeba szybko kurować ich po szamponach, które zmywają wszystko, łącznie z naturalnym zabezpieczeniem.
Nigdy nie miałam problemu z rozdwajającymi się końcami, nawet jak miałam włosy do połowy pleców (wiele lat miałam długie włosy ). Wystarczy ich nie farbować, nie suszyć suszarką, nie maltretować lokówką czy prostownicą, nie szarpać i stosować delikatną pielęgnację. Do tego ja mam zwykle związane włosy, najczęściej w kok, bo nie lubię jak mi coś lata koło twarzy.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-06-12 o 13:09
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora