Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-14, 15:07   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Sakrament Bierzmowania - proszę o szybką pomoc!

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie. Niedługo przystępuję do sakramentu Bierzmowania i dziś mam egzamin. Czytając pytania przekonałam się, że jednak niewiele wiem... Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc, czy moglibyście udzielić mi odpowiedzi na kilka z nich? Wiem, tak nie powinno być... Ale ja naprawdę nie wiem, a szczerze zależy mi na przyjęciu tego sakramentu. Jestem wierząca i to bardzo, ale niewiele wiem o rzeczach "teoretycznych" Proszę o pomoc

1. Co oznacza namaszczenie krzyżmem świętym?
2. W jaki sposób chrzest włącza w misyjną działalność Kościoła? (nie rozumiem słowa "misyjną" )
3. Czym jest chrześcijańska pokora?
4. Czym jest dar męstwa?
5. Czym jest chrześcijańska wolność?
6. W jaki sposób w życiu młodej osoby wyraża się wola Boża?
7. Wymień znane Ci wydarzenia, w których Maryja całkowicie zaufała Bogu.
8. Jak rozumiesz wyrażenie "dziecięctwo ewangeliczne"?
9. Dlaczego można powiedzieć, że "modlitwa nie jest kwestią czasu, ale miłości?
10. Co to jest natchnienie biblijne?
11. Jaki jest najważniejszy warunek sakramentu pojednania i dlaczego?
12. Kiedy i w jaki sposób spełniła się obietnica Jezusa wylania Ducha Pocieszyciela na Apostołów?
13. Na czym polega dojrzała wiara?
14. Co Ojciec Święty Jan Paweł II miał na myśli, apelując o "wyobraźnię miłosierdzia"?
15. Jak rozumiesz słowa św. Pawła "przemija postać tego świata"?
16. Co wyróznia chrześcijaństwo spośród innych religii?
17. Co oznacza, że kościół jest Apostolski?
18. Co oznacza, że kościół jest świety?
P.S. Nie proszę o "odrobienie pracy domowej", ale o naprowadzenie mnie w pewien sposób... Bardzo dziękuję z góry.
nie pomoge bo nie wiem ale przeciez na pewno macie ksiazeczke do tego, wiec tam wszystko jest wytlumaczone. Przynajmniej w mojej bylo, ze wystarczylo przeczytac i wszystko bylo.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora