Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-13, 08:01   #2436
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, w którymś wątku wspominałaś o filtrach, że nie możesz znaleźć nic odpowiedniego do swojej tłustej cery i jej 'koloru'. A co z podkładami mineralnymi, czy robiły Twojej cerze coś dobrego? Wpadłam przypadkiem na wypowiedzi Lorri, która również nie toleruje kupnych filtrów i przygotowywała swój własny podkład mineralny jako ochronę przeciwsłoneczną. Wiem, że wolisz gotowce i nie w takiej formie, ale kiedy czytałam wątek pomyślałam sobie o Tobie, jeśli jeszcze tego nie czytałaś to może mogłoby jakoś pomóc:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3188 + odnośnik w samym poście



Dzięki za dobre chęci, ale to nie dla mnie
Z minerałami pożegnałam się po trzech latach znajomości. Zdają się przetłuszczać mi bardziej skórę, efekt jest piękny tylko przez pierwszą godzinę, potem - truskawa, rozpulchniona cera, ciągły błysk. W rejony samodzielnie robionych podkładów też zawędrowałam, kolor wyszedł fatalny, pomarańczowiał, ogólnie kasa wyrzucona w błoto, bo niepasującego gotowca można opchnąć na wymiance, a takiego czegoś nikt nie weźmie. Moja cierpliwość w końcu się wyczerpała , miałam dość szukania ciągle nowych metod na to, żeby podkład jako tako wyglądał. Im bardziej był kryjący - tym gorzej.

Mój największy problem z filtrami polega nawet nie na ich tłustości, z tym jakoś sobie radzę, ale na bieleniu. Każdy filtr jest biały i każdego trzeba nałożyć tyle, że ta biel jest mniej albo bardziej widoczna. Nawet jak na początku wszystko wydaje się ładnie uleżeć, to potem w nieodpowiednim świetle wyłazi ten niezdrowy odcień.
Filtry koloryzowane nie są niestety dla mnie rozwiązaniem, bo są albo za ciemne, albo mają zwyczajnie zły odcień. Musiałby być on jasny, z wyraźnym różowym tonem, a czegoś takiego nikt nie robi, bo mało kto ma taką cerę jak ja i raczej wszyscy narzekają, że coś jest za mało żółte i robi "świnkę".

Mam problem ze znalezieniem wódki 40% do mojego peelingu Wszystkie piersiówki mają 37% albo mniej, a pół litra nie kupię, bo będę musiała większość wylać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując