Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dzieci a filmy i bajki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-02, 20:11   #51
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
U nas też tak było na początku, póki nie wypracowałam sobie systemu jak zająć na raz 2 dzieci i jeszcze przy tym żyć normalnie

To samo obserwowałam u swojej bratanicy, która nałogowo oglądała bajki, dopiero psycholog przetłumaczył rodzicom, że coś muszą zmienić i stopniowo odeszli od puszczania dziecku bajek całymi dniami, ale i tak wg mnie mała dużo ogląda.

A co do badań to przeprowadzano testy i małe dzieci oglądające dużo telewizji nie potrafią się koncentrować. Wynika to z tego, że maluchy nie mają podzielnej uwagi, nie potrafią na raz ogarnąć całego obrazu pokazywanego w tv, są rozkojarzone nadmiarem bodźców (tym, że jest np. pokazane kilka postaci wykonujących różne czynności w tym samym czasie), częste oglądanie zaś zaburza nabywanie tej umiejętności i w rezultacie dzieci mają problem nie tylko ze skupieniem się ale też z wykonywaniem poleceń, prostych ćwiczeń, a także potem z nauką czytania i pisania. Jak dla mnie same szkody, a zysk z oglądania bajek poza rozrywką żaden...
Tylko rodzice tego w ogóle nie łączą z nieustannym puszczaniem bajek, rodzina gada, że mały jest taki aktywny i w ogóle. Ja doskonale rozumiem, że od małego dziecka nie można wymagać, żeby ze starymi przy stole całą imprezę przesiedziało, ale chyba przez tych kilka minut na posiłek może wysiedzieć. Jak dla mnie prosty efekt ciągłego bajek i samych ogłupiających zabawek. Tam nie ma malowania, wycinania, lepienia itp. zabaw. Dodam oczywiście, że nadal sam nie je, jest karmiony, często w biegu. I potem pójdzie takie zdziczałe zaniedbane dziecko do szkoły, już przegrywa w zasadzie na starcie.
Na przykładzie tak wychowywanych dzieci widać najlepiej jak łatwo dziecko można zaniedbać. I żal dzieciaka.

Zresztą znajome nauczycielki często mówią, że dzieci mają spore problemy z koncentracją. Skądś się to przeciez bierze.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując