Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-29, 09:40   #17
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Moniko Extrano - powiem Ci, że mnie zdziwiłaś. Ja nie mam takich problemów z nymo. Zdarza się owszem, że nić mi się rozdwaja na końcach, ale to się ucina i jest ok. Może masz niewłaściwe igły ( niektóre nie nadają się do nylonów gdyż mają ostre krawędzie przy uchu )? Aż się zdziwiłam, bo mi się nic nigdy nie mechaciło A używam nymo już 4 lata...
Te 3 nici różnią się trochę przekrojem - KO i miyukowe są okrągłe, nymo bardziej płaskie. Z doświadczenia wiem, że płaskie nici są wygodniejsze do plecionek stricte koralikowych - bo pozwalają na większą ilość przejść przez jeden koralik - bez jego pęknięcia ( co mi się nagminnie zdarzało przy koralikach "cut" i niciach okrągłych ). Stąd zdecydowanie wolę nymo, bo już sobie napsułam nerwów przy pękniętych przy samym końcu pracy i mi wystarczy
Ale i tak będę powtarzać do znudzenia - każdemu wg wygody i gustu - jednym wygodniej na żyłce, innym na nymo a innym na KO Byle było przyjemnie i bez nerwów
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując