Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-28, 20:16   #23
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Myślę, że nie możesz lekceważyć tej zgagi. Jeżeli ona cały czas powraca powinnaś zgłosić się z tym do lekarza. Zgada najczęściej występuje po produktach ciężkostrawnych, węglowodanach, potrawach smażonych.. ale nie po białku. A może w ciągu dnia pijesz dużo kawy/napojów gazowanych/soku pomidorowego? Albo jesz sporo cebuli? Bo to one bardzo często wywołują zgagę.
problem mam tylko z kolacją
kiedyś miałam zgagi codziennie ale o róznych porach dnia, przez dłuższy czas sie to unormowało - zdrowe odzywianie, zgodne z własnymi zachciankami - teraz mam tylko po kolacji. W ciągu dnia nigdy

gazowanych w ogóle nie pijam, ani soku pomidorowego, kawa 2-3 filiżanki na tydzien, smaży sie u nas mało (mięsa dusi, ryby piecze, smaże tylko jajka czasem )

a po cebuli wymiotuje (surowej), nie wiedziałam póki ze 2 tyg temu właśnie na kolacje nie zjadłam wiesniaka z cebulką najpierw zaczęły palić mnie wnętrzności, a potem bliskie spotkanie z toaleta

cebulę jem tylko czasem w zupie czy sosie, ale nie codziennie

problem tkwi w tym, że w ciagu dnia nie mam zgagi, mam tylko wieczorem, najwieksze "palenie przełyku" mam po mięsie

no nic, może ktos kiedyś połączy się ze mną w bólu a może będę ewenementem, a może za jakiś czas organizm się przyzwyczai

dzieki za odpis
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując