Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-03-05, 15:54   #2
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Acrylates copolymer, jak to z nim w końcu jest?

Cytat:
Napisane przez kasia6g Pokaż wiadomość
Od 4 lat zmagam się z atopowym zapaleniem skóry, od tego czasu zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie kosmetyki kupuję, sugerowałam się opiniami innych osób i opisem działania na opakowaniu ale dopiero dzisiaj poczytałam trochę o składzie kosmetyków i natknęłam się na tytułowy kopolimer akrylowy i akrylan. Na domiar złego te substancje znajdują się w prawie każdym moim kosmetyku, od tuszu do rzęs, przez podkłady, płyny do kąpieli a nawet w żelach do higieny intymnej. Nie bardzo się znam na kosmetyce stąd moje pytania:
-Czy kopolimery akrylowe i akrylany to to samo? (czytałam, że m.in. w Stanach Zjednoczonych zakazano produkcji akrylanów, więc nie jest to raczej nic dobrego, czy kopolimerów i tym podobnych też powinnam unikać?)
-Jak bardzo szkodliwy mają wpływ na skórę i organizm? (w internecie wyczytałam tylko, że przyczyniają się do powstawania zaskórników ale skoro zakazano ich w kilku krajach to raczej nie jedyne szkodliwe działanie, oprócz tego wiele kosmetyków, których używam, a które posiadają te substancje mają bardzo wysokie opinie w internecie, przykładowo kosmetyki firmy Ziaja, która jest ulubienicą wielu osób posiadają te substancje więc jak to z nimi jest?)

Od jakiegoś czasu też interesuję się składami produktów i z tego, co mi wiadomo, to karbomery, akrylany, poliakrylany, kopolimery to wszystko tzw mikroplastik, czyli głównie wypełniacze kosmetyków, substancje konsystencjotwórcze. Nie są one niezbędne w kosmetykach, a ze względu na zanieczyszczenie środowiska można ich unikać (ja staram się właśnie używać kosmetyków bez nich).
Nie wiem nic o tym, by miały one negatywny wpływ na skórę, ale może się mylę, bo unikam ich z innego względu. Mikroplastik jest w większości kosmetyków niestety.
A co do Ziaji, to mają fatalne składy
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując