Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby Japonek na piękną cerę.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-19, 21:00   #1365
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja widziałam gdzieś herbatę maccha (抹茶)za ok 25-30 zł/50 g; ona faktycznie jest bardzo droga (ale też pyszna) nawet chciałam ja kupić ale nie wiem jak ją parzyć bo nie interesuję się sado/chado (->ceremonia herbaty); dwa razy brałam udział w tej ceremonii ale polegało to tylko na siedzeniu w kimonie a potem wypiciu jednej czarki
pamiętam, jak raz zapytałam kolegę zajmującego się ceremonią herbaty czy - zamiast roztrzepywać ją tą specjalna miotełką - mogę użyć mikserka do cappucino, to zostałam obdarzona takim spojrzeniem jakby chciał mnie razić piorunem...
no cóż - mnie po prostu interesują w japońskiej kulturze inne rzeczy (np kendo)
Mnie akurat jakoś wybitnie ceremonia parzenia również nie interesuje, ale marzę o tym, by spróbować tej herbaty i użyć jej do robienia deserów

http://www.youtube.com/watch?v=ramzEoBjcV4

http://www.matchasource.com/matcha-recipes-s/6.htm

Natomiast bardzo lubię różne ciekawostki dotyczące życia codziennego w Japonii, ich zwyczajów, świąt no i rzecz jasna tamtejszej kultury masowej (mangaa...).

I bardzo bym chciała mieć w domu katanę. Nawet nie oryginalną, mogłaby być amerykańska firmy Cold Steel (śliczne są ).

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
(...)kiedyś piłam jakąś mieszankę ziołową, ale nie pamiętam składu, a jak chciałam wypróbować czegoś, co mi się zdawało podobne, to omal się nie zbełtałam
Może w składzie był bratek? Bo ja po bratku miałam odruch wymiotny, choć do wrażliwych nie należę.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując