Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak uniknąć kolki podczas wysiłku!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 20:17   #16
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Jak uniknąć kolki podczas wysiłku!

Sama ostatnio mam problemy z kolką poszperałam w googlach i co znalazłam to daje na wizaz:

Szybko idziesz albo biegniesz i nagle dopada cie przeszywajacy bol w boku. To kolka.
Kolka jest dokuczliwa. Ale na szczescie to niegrozna dolegliwosc, ktorej mozna sie pozbyc, nie biorac zadnych lekow.

1. Czesta przyczyna kolki jest niedotlenienie miesni brzucha i zle ulozenie przepony.
Zatrzymaj sie na chwile lub zwolnij. Oddychaj rownomiernie. Organy wewnterzne znow zaczna sie poruszac w tym samym rytmie, co przepona.
2. Naciśnij kłujące miejsce przy wdechu, pusc przy wydechu
3. Stan w lekkim rozkroku i wykonaj kilka glebokich sklonow. Pokrec tez biodrami, by rozruszac miesnie brzucha oraz odcinek krzyzowo-ledzwiowy.
4. Jesli zlapie cie kolka po prawej stronie, podnies prawa reke do gory, jesli po lewe - lewa.
5. wypróbowanym sposobem na pozbycie sie kolki w czasie biegu jest przejście na odwrotną technikę oddechową-a więc w czasie wdechu powietrze wciągamy przez nos a w czasie wydechu zwracamy je ustami
6. wystarczy troche zmienic technike biegu na bardziej "sprinterską" - ale bez przyspieszania - chodzi o wymachy rąk nie "na ukos" tylko równolegle do kierunku biegu ( nie korzystać tak mocno z miesni brzucha jak przy zwyklym bieganiu)
7. Dobrze jest rozgrzać mięśnie brzucha przed biegiem, wykonując różne skłony,przysiady itp.

moze komuś coś pomoże - mi pomoglo biegnięcie z wymachami rąk na ukos wreszcie normalny bieg a nie zwijanie się z bólu )
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując