Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-01, 20:43   #2246
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Robię OCM dopiero 2 raz, mieszanką ok10% ryconowego i reszta kokosowego, ale mam ściągniętą i lekko wysuszona od tego twarz, więc po myciu nakładam jeszcze olej kokosowy. Można tak robić? A poza tm nie mam narazie żadnych ściereczek i używam zwykłego ręcznika, staram się nie trzeć twarzy, ale chyba i tak jest za ostry i to od tego, bo twarz lekko szczypie...nie wiem czy mnie nie zapcha. Mam cerę mieszaną, skłonność do zaskórników, ale większych problemów ze skórą nie mam. Myślałam, że OCM wyciągnie mi zaskórniki, ale niestety nie zniknęły, chociaż pory są ściągniete i dużo mniej widoczne. Zobaczę za ok.2 tygonie jak ta metoda się u mnie sprawdzi, ale chyba doleje jeszcze kokosa do mieszanki, no chyba, że to on tak wysusza...
A poza tym trochę się boję tej metody, bo mam skonność do wypieków, moja skóra tak właśnie reaguje na zmiany temperatury i nie wiem czy jeszcze bardziej jej nie rozchieję pod tym względem. Chociaż wody używam wcale nie akiej ciepłej, przez co znowuż nie wiem, czy wykonuję OCM poprawnie

Edytowane przez Ita23
Czas edycji: 2012-05-01 o 20:45
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując