Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BEZFILTROWA pielęgnacja cery naczynkowej, wrażliwej, skłonnej do trądziku.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-05, 23:41   #37
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: BEZFILTROWA pielęgnacja cery naczynkowej, wrażliwej, skłonnej do trądziku.

La fraise des bois, widzę, że mamy podobny rodzaj skóry (mam tłustą, generalnie bez niedoskonałości, ale naprawdę tłustą). Moja skóra nie jest wrażliwa, ale na naczynka niestety muszę uważać, chociaż nie mam widocznych. Jeżeli chodzi o filtry, to mam dokładnie tak samo, jak Ty, tzn. raz na jakiś czas mi nie szkodzą, ale codziennie to już dramat
Ostatnio, co najśmieszniejsze, zupełnie przypadkiem wpadły mi w ręce dwa kremiki, nie wiem, czy je miałaś, ja właśnie testuję od paru dni, na razie jestem zachwycona!!!! Vichy Aqualia Thermal UV - to jest leciutki zwykły kremik nawilżający - on ma SPF 15 (czyli UVB pochłania w ok. 95%), niby taki zwykły "miejski" kremik jak wszystkie, ale..... ma niespotykanie wysokie jak na taki krem PPD - aż 18!!! czyli dokładnie takie samo, jak np. filtry 50+ Avene. Wiadomo, że różnica pomiędzy SPF 15,30,40 a 50, czyli różnica pochłaniania promieniowania UVB wynosi tylko ok. 3-4%, więc jest prawie żadna, za to wskaźnik anty-UVA czyli PPD jest najważniejsze, a ten krem ma takie PPD, jak filtry apteczne. Jest to zwykły krem nawilżający, więc bez trudu wchłonął mi się ten przepisowy mililitr z kawałkiem. Za parę dni napiszę recenzję, na razie jestem bardzo zadowolona) Wiesz, ja nigdy nie szukałam nawet filtrów poza seriami słonecznymi w produktach aptecznych i na początku myślałam, że z tym PPD to jest jakiś błąd, że może to miało być 1,8, jak w kremach Eris. Ale nie, na 100% jest 18!! Hurrra!!
Drugie moje ostatnie odkrycie to też rezultat poszukiwań czegokolwiek z przyzwoitym PPD ale poza SPF 50+, no i znalazłam Antheliosa AC SPF 30 - to leciutki fluid matujący, który ma PPD też tak samo wysokie, bo 20!! Gwoli formalności przypominam, że max. wartość PPD to ok. 30, tak więc 20 to naprawdę dużo przy tak leciutkiej konsystencji, bo np. Vichy Capital Soleil SPF 30 ma PPD tylko 10. Mineralna Avenka 50+ też ma tylko 10, a chemiczna ok. 18-20, czyli tyle samo przy nieporównywalnie mniejszym komforcie stosowania. Dzisiaj napisałam temu Antkowi recenzję, dzięki mnie awansował do najlepszych, używam go od paru dni na zmianę z Aqualią, to nie będę się powtarzać, możesz sobie zerknąć, jak będziesz miała wolną chwilę i ochotę.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2010-02-05 o 23:59
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując