Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-22, 14:09   #1211
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ha, jak ziołowo pachnie to fajnie - ziołowe zapachy lubię A nabłyszcza chociaż troszeczkę, odżywia?

Oba i macerat brzozowy i mleczko winogronowe zakupione z przeznaczeniem "na dziób" zamiast kremu, bo zapach oleju z pestek malin mnie wykańcza...

Macerat brzozowy (za Mazidłami):
"charakteryzuje się [...] lekką i nie pozostawiającą na skórze tłustego filmu konsystencją oraz niekomodogennością (nie powoduje powstawania zaskórników).
Macerat regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie, a także [...] wykazuje łagodne działanie odkażające, oczyszczające, ściągające i przeciwzapalne.
Jest doskonałym składnikiem preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i regeneracji tłustej, zanieczyszczonej cery.
Posiada także właściwości wybielające piegi oraz plamy, spowodowane niewłaściwym rozmieszczeniem pigmentu."

A mleczko winogornowe (też za Mazidłami):
*wzmacnia warstwę lipidową naskórka i zapobiega utracie wody;
*nadaje skórze miękkość, gładkość i elastyczność;
* regeneruje i odżywia oraz łagodzi podrażnienia;
*działa przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo;
*chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
* chroni skórę przed promieniowaniem UVB;
*wzmacnia włókna kolagenu i elastyny- wzrost jędrności i elastyczności skóry;
*polepsza mikrokrążenie - profilaktyka cellulitu;
*wzmacnia naczynia włosowate skóry - profilaktyka obrzęków i cieni pod oczami; pielęgnacja cery naczynkowej;
*działa nawilżająco"

Na mnie podziało hasło o zmniejszaniu cieni pod oczami
Wiesz, ja jej użyłam dopiero raz i u mnie wyglądało to tak, że wtarłam ją sobie na pare godzin przed myciem włosów. O odżywieniu nie mogę się zatem na razie wypowiedzieć, o nabłyszczeniu raczej też nie bo głównie psikałam ją na skóre głowy i włosy przy głowie ale też go nie zauważyłam Ale wydawały mi się bardziej sprężyste

Oj dziękuje Ci bardzo za cudowne opisy
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora