Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 09:15   #16
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?

Mój stary akt nie był ważny, bo w międzyczasie zmieniły się jakieś przepisy dot. tego, że np. nie można na nich umieszczać nazw skróconych. Ja mieszkałam do matury w Legnicy i nadal jestem tam zameldowana i tam biore ślub, a rejestrowana byłam w Piotrkowie Trybunalskiem (na akcie było napisane Tryb. dlatego nieważny). Ale nigdzie, podkreślam nigdzie nie musisz jechać. Robisz tak:

Najpierw dzwonisz do USC i prosisz o padanie dokładnego adresu e-mail i nr konta urzędu. Robisz przelew (22zł) w mailu prosisz o wydanie odpisu skróconego aktu urodzenia i prosisz by wysłać go na adres najbliżego twemu aktualnemu miejscu pobytu USC - podajesz adres placówki i adres, pod którym przebywasz, by wysłali na niego potwierdzenie, że dokument znajduje się w wybranym przez Ciebie urzędzie. I za 3-4 dni idziesz odebrać, bo oni robią takie rzeczy od ręki.

Także nie martw się wycieczkami, bo nie są ci potrzebne. Ja tak sobie poradziłam.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując