Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-24, 14:09   #2785
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

copy - widzę że lekarz jest b. ostrożny. może za bardzo. wg. mnie cholestrol poniżej 300 mg przez okres paru miesięcy nie wywoła katastrofy. ludzie starsi, któych organizmy nie regenerują się dobrze żyją z cholesterolem czesto wyższym niż 300 mg i to latami. myślę, że w Twoim wypadku lekarkę przeraziła gwałtowność reakcji, ja jednak spróbowałabym brać raz jeszcze wyższą dawkę. Zbadać po miesiącu cholesterol i raz jeszcze za kolejny miesiąc. Być może po wzroście wcale nie byłoby kolejnego pogorszenia. Każdy organizm reguje inaczej. OCzywisćie nie bierz samowolnie innej dawki niż wskazał lekarz - musisz to z nią przedyskutować.

link goniu do wypowiedzi lekarza: http://www.izotek.pl/index.php?PHPSE...294&board=48.0
niestety nie pamiętam wątku, jest dość długi na temat tego kiedy trądzik wraca. ja najbaardziej lekarka jest za dawką wysoką, na ile organizm znosi. Niskie dawki to większe ryzyko nawrotu a chodzi o to aby utrzymywać wysokie stężenie leku, stałe przy tym przez parę miesiecy. Owszem, pojawiają się badania na temat skuteczności leczenia niskim dawkami, ale to raczej w przypadku nienasilonego trądziku, przetłuszczania, krótkiego okresu choroby. W Ameryce gdzie króluje lecznie izo. poleca się pacjentom jak najwyższe dawki dzienne, aby skrócić czas leczenia i zminimalizować ryzyko nawrotu.

Ważna rzecz - po wyjedzeniu dawki, powinno się stosować podtrzymujacą kurację retinoidami zew. To zmniejsza ryzyko powrotu.

Dziewczyny - mówicie o nawrocie - czy to jest to samo co przed czy jednak zmiany są mniejsze, o innych charakterze? Zauważyłam opinie na acne.org że czasem trądzik wraca... w trudniejszej formie, gorszej do wyleczenia, bardziej widocznej... Oby nas to nie spotkało
dida jest offline Zgłoś do moderatora