Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera naczynkowa + kwas azelainowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-22, 12:08   #1
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Exclamation

Cera naczynkowa + kwas azelainowy


Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy. Wiem, że informacji jest tu na forum mnóstwo, ale jakoś w tym gąszczu nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.

Czy mając cerę z widocznymi naczynkami mogę walczyć z obecnymi na jej powierzchni wągrami, zaskórnikami, pryszczakami, rozszerzonymi porami i przebarwieniami za pomocą kwasu azelainowego 20 % (konkretnie Hascoderm)? TAK czy NIE?
Jeśli nie to jaką mam alternatywę? Jaki inny sposób na pozbycie się prolemów z cerą raz na zawsze proponujecie?

I jeszcze jedno: używanie tego kwasu rozpoczęłam w zeszłym tygodniu w środę, 1xdziennie na noc, na dzień oczywiście filtry. Przy każdej aplikacji swędziało i piekło umiarkowanie. Pomyślałam, że to w końcu kwas i że skóra musi przywyknąć. Niestety w sobotę już się nie posmarowałam, bo skóra wyglądała na oparzoną, była ściągnięta i przesuszona, wyglądała jak powierzchnia polerki do paznokci ;-) Postanowiłam przerwać stosowanie preparatu i poczekać aż trochę mi sie to podgoi. Przez 2 dni nie robiłam z twarzą nic oprócz stosowania kremów nawilżających i filtrów, ale to nic nie dawało. Wreszcie wpadłam na genialny pomysł, by pomóc skórze i posmarować ją panthenolem. Był to dobry pomysł, troszkę mi to złagodziło zmianę na twarzy. Ale wczoraj ponownie użyłam wieczorem tego kwasu i efekt był taki, że nie dałam rady zasnąć, bo skóra mnie tak oszalale swędziała i piekła, że po kilku godzinach musiałam to zmyć, co przyniosło mi ogromną ulgę. I teraz pytanie: czy to może świadczyć o uczuleniu, czy po prostu za często smarowałam nieprzyzwyczajoną do kwasu, delikatną skórę twarzy a teraz trzeba ją zupełnie wyleczyć by móc ponownie stosować Hascoderm? Może powinnam zacząć smarować skórę raz na kilka dni a potem stopniowo używać kwasu częściej?

Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam!
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując