Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-30, 00:32   #330
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Przewertowałam szybko wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, więc je zadam. Czy jakiś olejek mogłabym stosować w celu poprawy koncentracji i jak? Zbliża mi sie potrójna sesja i przydałby mi się jakiś naturalny dopalacz, bo kawa na mnie nie działa. W opisie olejku cynamonowego ze strony iww... jest napisane, że kąpiele i inhalacje pomagają w zaburzeniach koncentracji i zmęczeniu umysłowym. A czy takie, że tak powiem, sztachnięcie nie wystarczy? Marzy mi się powąchanie czegoś co mnie troszeczkę otrzeźwi. A może liczę na zbyt wiele.. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi na ten temat.
Tutaj masz 2 linki, tam są zestawy olejków, które Cie interesują:

http://www.pollenaaroma.com/sklep/index.html?cid=498

http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/5-o/26

Na mnie działa ten zestaw: Brak koncentracji Dr Beta Mikstura B-8.

Dr Brud w książce: podaje takie olejki, to sa olejki bazowe, dodaje się do nich jeszcze jakieś inne (u niego receptury składają się z 3-5 olejków), ale te 2 bazowe są najwazniejsze. Te cyfry po olejkach to ilość kropli.

- zmęczenieumysłu, prepracowanie, apatia: szałwia muszkatałowa 3, jałowcowy 3

- zmęczenie umysłu, brak koncentracji, napięcie nerwowe: rozmarynowy 4, lawendowy 2

- stres, napięcie z przepracowania, kłopotów: lawendowy 4, cytrynowy 3

To chyba Cię najbardziej interesowało


Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Dzięki Weronisiu. A czy jest szansa, że dostanę te olejki w aptece czy powinnam od razu złożyć zamówienie w internecie?
Zależy jaki olejek chcesz kupić: taki jak lawenda, rozmaryn to nie będzie problemu, jakbyś chciała ylang to wszędzie zobaczysz to

Aha, jakbyś kupowała olejki Avicenny, to uważaj, część z nich, np ylang to kompozycja, a nie olejek, znaczy to tylko "pachnie jak ylang, ale to nie prawdziwy ylang". Można stosować do kominków dla zapachu, ale nie w celach leczniczych.


margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując