Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 18:07   #1216
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Tylko, że do tego twojego serum brakuje mi aloesu i D-panthenoluQrde, nie mam narazie kasy na kolejne zamówienie!!! Jak myślicie, czy można nie dodawać witaminy i na próbę zamiast aloesu coś innego, jakiś humektant? Z witamin, to mam tylko niacynamid!

Grr...

Ale za to dostałam próbki. Może stosujecie je do czegoś, poza receptariuszem?!
nie musisz dodawać aloesu ani pantenolu, możesz je zastąpić czymś według własnego uznania lub wcale nie dawać; przepisy w receptariuszu to są tylko przykłady, a nie żelazne reguły, można je dowolnie modyfikować w zależności od zasobów półproduktów lub wymagań skóry; przyznam, że ja tylko raz w życiu zrobiłam coś z receptariusza; zawsze sama wszystko wymyślam (wcześniej długo "studiowałam mazidła", receptariusz, żeby wiedzieć co z czym warto łączyć, w jakich stężeniach i tyle, nic prostszego ); to jest dopiero prawdziwa zabawa


Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
nie mogę teraz sprawdzić, bo ciągle mi strona mazideł nie działaale wydaje mi się, że lepiej jej nie stosować za dużo, właśnie dlatego że się kumuluje (i nie zbadano do końca czy są negatywne skutki czy nie - albo jest mnóstwo badań, które tego nie wykluczają) i dlatego, że przecież działa lekko złuszczająco;
ja niczego takiego na mazidłach nie znalazłam kumuluje się, więc nie ma konieczności codziennego dostarczania jej gdy skóra się nasyci, ale czy są przeciwwskazania działanie złuszczające uzależnione jest od stężenia, wiadomo, że przy 15% działa inaczej niż przy 5%, poza tym i tak na nią idą filtry; myślę, że 5% można spokojnie stosować nawet codziennie wiele dziewczyn pisało, że używa serum z wit. c codziennie, ja zresztą też tak robiłam (aktualnie mam z pine bark); no i z przedawkowaniem innych mazideł to też nie wiem, czy można je przedawkować - przecież nikt nie smaruje trzech warstw co godzinę , tylko mazidełko rano, mazidełko wieczorem i już ważne, żeby nie przekraczać stężeń nie martwcie się na zapas, bo połowa radości z kręcenia mazideł Wam ucieknie no ale może jednak najlepiej będzie, jeśli wypowie się na ten temat Limaria
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora