Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-17, 18:57   #5512
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Wampierz czy to możliwe że jestem jasnym latem skoro wcale nie mam jasnych włosów (załącznik w poście #5942) Wedlug Twojego bloga ta opcja jest mi najbliższa, dlatego że pasuje mi złota biżuteria i niektóre z ciepłych kolorów, poza tym dobrze wyglądam w ciepłych kolorach w makijażu
Jeśli to właśnie kolory z palety jasnego lata ci pasują najbardziej, to tak, ale upewnij się że nie jesteś jakimś innym typem (jest osiem "mieszanych", 2 czysto ciepłe i dwa czysto chłodne).

Szczególnie charakterystyczne dla jasnego lata są jako twarzowe kolory kremowy, bławatkowy (taki jaśniejszy, wpadający w fiolet, jak bławatek na zdjęciu, nie jak kobaltowy) i malinowy - kolory są dość żywe, tylko lekko przygaszone.
Inne cechy charakterystyczne - raczej niski kontrast skóry, włosów i brwi, bardzo dobrze wygląda w monochromatycznych zestawach ubrań albo podobnych kolorach zestawionych ze sobą. Czysta biel nie jest twarzowa, czerń często jest prawie twarzowa, ale lepszy będzie po prostu jakiś ciemny kolor - antracyt, bardzo ciemny brąz.

Dodatkowo - ani jasna wiosna ani jasne lato nie muszą być jasnymi blondynkami, często mają brązowe włosy, tyle że ogólny kontrast jest niski. Dokładnie nie wiadomo na 100% jaki typ może mieć jakie kolory włosów czy oczu, więc przyjmuje się że każdy możliwy kolor, akurat przy typach jasne-ciemne kwestia może być zastanawiająca (np. Murzynka będąca typem jasnym, blondynka będąca typem ciemnym - od biedy można sobie wyobrazić że może Mulatka o jasnych włosach lub blondynka o ciemnej karnacji mogłyby być, o ile kontrasty i odcień karnacji byłyby właściwe), ale w skali od najjaśniejszego do najciemniejszego typu ludzkiej urody i tak plasujesz się mocno po "jasnej stronie", z jasnobrązowymi włosami, jasną cerą i brwiami. I tak decyduje odcień karnacji i poziom kontrastów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-12-17 o 22:37
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora