Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-27, 13:15   #2764
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnaNow Pokaż wiadomość
Ciekawy post. Ale na dal nie potrafię do końca okfreślić sjój typ urody. Mam mieszane odcienie skóry. W strefie T i na szyi skóra posiada żółłty odcień, a pozostała część twarzy jest "różowa". Włosy mam naturalnie zimne. Więc sama decyduję, jaka jestem dzisiaj, wybierając rano kolor podkładu żółty czy też różowy.
To jest zaróżowienie skóry, albo rumieniec naturalny (mocniej ukrwiona skóra) albo rumień (drobne popękane naczynka). Liczy się kolor skóry bez rumieńca, czyli w twoim przypadku żółtawy.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez saintfreak Pokaż wiadomość
Dziękuję za jakiś wstępny wniosek To dodatkowy problem - od chyba 8 lat nie mam żadnych ubrań poza czarnymi, więc nie wiem, czy w ogóle potrafię jeszcze obiektywnie spojrzeć na problem kolorystyki... Spróbuję zrobić zdjęcia z z jakimiś kolorami
Obawiam się, że to pierwsze zdjęcie jest jeszcze z podstawówki - od dawna nie miałam takiego koloru włosów ani na tyle opalonej cery. Mój obecny kolor to ten rudy z ostatniego zdjęcia, ale włosy rosną zaledwie odrobinę ciemniejsze i chłodniejsze niż na zdjęciu w blondzie.

Najbardziej przeszkadza mi fakt, że nie mogę sobie dobrać żadnej szminki ani kolorowych linerów, może cieni. Myślałam też nad zrobieniem sobie mineralnego podkładu, ale nie wiem nawet, jakie pigmenty musiałabym kupić.
A mi się najbardziej podoba drugie, wygląda bardzo harmonijnie, ale to może być kwestia oświetlenia na zdjęciu.

Poprzymierzaj kolory paru typów. Tak na pierwsze zgadywanie nasuwa się jasne lato, czarny często wygląda prawie dobrze i jasne lata chętnie go noszą z makijażem, chociaż w rzeczywistości antracyt jest o niebo lepszy. Wyglądasz też szalenie naturalnie w bardzo jasnym blondzie, a nie tak naturalnie w ciemniejszych kolorach. Kolor z trzeciego zdjęcia jednak niezbyt harmonizuje - może być za ciepły, za czysty, albo jedno i drugie. Czarny liner to chyba też nie twój kolor. Masz delikatnie zaznaczone brwi. T owszystko czyni jasny typ mocno prawdopodobnym, ale i tak tylko przymierzanie kolorów może dać odpowiedź.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez trunfio Pokaż wiadomość
Mam kontrowersyjną opinię, że tak naprawdę niewiele da się określić na podstawie 'typu'. Ludzie są zbyt zróżnicowani. Kolor, który pasuje jednej 'wiośnie' może okazać się zupełnie niekorzystny dla drugiej i żadne kwestionariusze tutaj nie pomogą. Kolory dobiera się metodą prób i błędów, a poleganie na "sprawdzonych" rozwiązaniach często prowadzi do zupełnych nieporozumień. Ale spróbuję mimo wszystko, zobaczymy co z tego będzie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze - Czarny (najwięcej komplementów). Szary, chabrowy, karmin, bordo, koralowy, butelkowa zieleń, zgaszona biel, zgaszony róż.

Źle - jasne fiolety, jasne zielenie, oliwkowe zielenie, 'trawowe' zielenie, większość brązów, czysty róż, 'świecąca' biel, turkus.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Pierwsza niespójność Czysta czerń i ciemno szary jak najbardziej. Czysta biel nie. Ciemny brąz niespecjalnie.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi intensywne czerwienie, ciemne intensywne fiolety i niebieskie też z tych ciemniejszych.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak - róże, też niebieskie ale ciemniejsze. W szaro zielonych wyglądam źle jak w większości zielonych.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?

Pasuje mi część ciepłych i część zimnych.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Wydaje mi się, że raczej mi to nie służy.

1. Jak się opalasz?

Wolno. Ale to nie znaczy, że na różowo. Generalnie zimą jestem śniada a latem blada bo moja skóra nie lubi zmieniać koloru

2. Kolor oczu

Jasno brązowe z ciemno brązowymi akcentami

3. Cera

Zielona. To chyba znaczy oliwkowa Nigdy się nie rumienię i wszystkie podkłady są albo za różowe albo za pomarańczowe.

4. Naturalny kolor włosów

Jasny brąz. W słońcu bywają złotawe, ale raczej nie rude.

5. Kolor ust

Dość ciemne. Raczej różowe niż czerwone.
Musiałabyś zrobić przymiarkę. Kolory, które podajesz jako najbardziej komplementowane, to najpopularniejsze kolory ubrań. Warto, żebyś przy przymiarkach skupiła się na róznych odcieniach czerni i bieli. Mnóstwo osób przysięga, że czerń to ich kolor, w rzeczywistości jest to po prostu kolor najbardziej przyjęty, najbardziej lubiany. Nie tak znowu wiele Polek wygląda dobrze w naprawdę głębokiej czerni blisko twarzy i bez makijażu. Dlatego tak wazna jest przymiarka, trzeba się pozbyć tych wszystkich kulturowych naleciałości i patrzeć obiektywnie, co na początku może być mega trudne.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez FireOfMySoul Pokaż wiadomość
Witam!

Jestem dosłownie uzależniona od pomadek! Mam ich już sporą kolekcję i szukam nowej.

Jestem niebieskooką blondynką o bladej skórze, z pieprzykami.
Słyszałam, że powinnam wybierać chłodne róże, jednak nie do końca czuję się w różu, kojarzy mi się z Barbie i jest mało elegancki.

Jakie kolory pomadek są dla mnie?
Pewnie szminka, której próbowałaś miałą niewłaściwy odcień różu - za ciepły, za chłodny, za czysty lub zbyt przytłumiony. Wtedy potrafi wyglądać tandetnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2015-04-27 o 12:51
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora