Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 18:51   #50
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez Gazownik Pokaż wiadomość
Brzuch nigdy mnie nie bolał. Mam "tylko" gazy. Płaski tez zawsze był do momentu jak przytyłem





Tak jak piszesz tłuszcze łaczę a raczej łączyłem(teraz robię mięsko tylko gotowane) z węglowodanami(ryż, kasza gryczana).

Na śniadanie zajadam wafle ryżowe z tofu + rybka, warzywka.

Ogólnie to gazy non-stop są produkowane przez organizm. Byłem w ubiegłym roku w szpitalu na zabiegu i nie jadłem przez 40h a i tak miałem gazy. Fakt, że mniej znacznie, bo po zabiegu uzbierały mi dopiero po 10h, na tyle, że zacząłem czuć dyskomfort i musiałem już je wydalać. Na co dzień zbierają mi się znacznie szybciej, bo kilku minut do max 2-4h mniej wiecej. Przy porannym wstawaniu nie pamiętam kiedy ostatnio raz wstałem bez gazów.

Niedługo będę miał wizyty u różnych gastrologów, wiec zobaczymy, co będą mówić. Jak narazie jeden, u którego byłem powiedział, że "tak niektórzy mają, iż bez powodu kogoś boli głowa często lub ma gazy lub jeszcze coś innego dolega":/ Takie tłumaczenie moim zdaniem osoby, która nie ma nic do zaproponowania a nie chce się do tego przyznać. Co ciekawe dr jest ceniony w moim mieście. Wolałbym, żeby doktorzy mówili, że nie są w stanie nic zaproponować w danej kwestii i niech odsyłają do kogoś innego.
lekarze to bzdury gadają, takie uciążliwe gazy nie są normalne. no i martwi mnie w twojej diecie właśnie jedzenie węgli, zwłaszcza wysoko przetworzonych: po co jesz wafle ryżowe? to świństwo bezwartościowe. sama rybka +warzywa byłyby ok. moim zdaniem jesteś w stanie samą dietą ograniczyć te dolegliwości,ale musisz jeść tylko proste, naturalne jedzenie, żadnych gotowców ze sklepu, dosładzanych cukrem czy innym świństwem. niestety,jak chcesz mieć zdrowe jelita,jeśli jesteś pod tym względem wrażliwy,jak ja,to musisz sam przygotowywać domowe posiłki. napiszę ci,co jem teraz i z brzuchem jest ok: jajka w każdej postaci, mięso (też tłuste jak boczek), ryby, sery żółte, śmietanę, warzywa poza ziemniakami, czasem jakiś owoc np. jabłko, ale nie mam za bardzo na nie ochoty. jestem najedzona i jelita spokojne żadnego cukru i chleba, dieta niskowęglowodanowa możesz się zainteresować tym tematem, mnie pomaga
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując