Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tradzik rozowaty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-13, 19:00   #19
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: Tradzik rozowaty

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Więc tak. Mam 43 lata, skórę mega wrażliwą, alergiczną. Przy ostatniej wizycie u dermatologa (z całkiem inną sprawą) pani doktor zwróciła uwagę na moją twarz. Faktycznie mojej skórze daleko do doskonałości - często jest pokryta drobnymi czerwonymi plamkami (to nie są krostki), ale malutkimi - to nie są całe policzki czerwone. Kiedyś miałam cerę suchą, z wiekiem zrobiła się mieszana, ale nie narzekam na nadmierny łojotok (ale mam lekko rozszerzone pory). No i oczywiście naczynka - np. przy nosie mam mocno rozszerzone naczynka. pani doktor przepisała mi maść Rozex (czy jakoś tak) witaminę PP i Calcium panthotenicum.
Niby była delikatna poprawa - tzn plamki lekko zbladły, ale ja wciąż się zastanawiam, czy to na pewno trądzik różowaty. Nie wiem czy to nie jest podrażnienie o podłożu alergicznym.
Ale myślę jak pielęgnować tę moją skórę. Poczytałam ostatnio o kosmetykach Ziaja Med do cery z trądzikiem różowatym, ale tam w opisie mówią o regulowaniu wydzielania sebum, o uspokojeniu gruczołów łojowych. A ja na to nie narzekam. Boje się, żeby zanadto nie wysuszyć skóry. Może jednak powinnam zastosować kurację do cery naczynkowej, albo po prostu nawilżającą (np ZiajaMed kuracja nawilżająca Krem redukujący podrażnienia). Jak myślicie?
Mam identycznie jak ty, strefa T jest bardzo tłusta i na niej lekki rumień.. Do tego rozszerzone pory w tej strefie. Pare naczynek, ale to tylko z boku nosa. Przebarwienia po trądziku po bokach policzków prawie identycznie jak w strefie T

Jeśli uważasz, że nie masz Rosacea bo ja też uważam, że nie mam. Widze siebie w lusterku i to jest strasznie tłuste i tak jakby zapchane czymś. Stosuję Ziaji Med żel na łojotok, trądzik. Strasznie pomaga. Możesz sróbować kosztuje niecałe 10 zł. Też żel otwiera mikro jakieś pory i wydobywa ten syf co tam w środku jest i cera mi się poprawia wchodzi białym film jakby sie cera odnawiała. Znalazłem coś dla siebie. A na boczne partie po trądziku polecam żel Tin Tin z lukrecją tymiankiem i depantenolem.
Pozdrawiam
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując